Vatikán 8. januára 2019 (HSP/Foto: VN)
 
Konzervatívny kardinál, o ktorom sa hovorí ako o možnom budúcom nástupcovi Petra, ponúkol redaktorke odpovede, nad ktorými slniečkari budú krútiť hlavou. Ťažké im bude pochopiť pravdy, ktoré sa nezhodujú s ich zmýšľaním sveta a vychádzajú paradoxne od afrického kardinála

Na snímke kardinál Robert Sarah

Redaktorka: Je cítiť, že sa bojíte o západný svet. Čoho sa obávate?
Kardinál Sarah: Viete, najväčšou obavou je skutočnosť, že Európa už nechce alebo stratila povedomie o svojom pôvode. Stratila svoje korene. A predsa strom bez koreňa vymiera. Bojím sa, že Západ umrie. Nasvedčuje tomu veľa vecí, ako vidíte. Žiadna pôrodnosť, prebiehajúca invázia iných kultúr, iných národov, ktoré vás svojím počtom ohromne prevýšia a úplne zmenia vašu kultúru, vaše zvyklosti, vašu morálku.

Robert Sarah, kardinál a prefekt Kongregácie pre Boží kult a disciplínu sviatostí je známy pre svoje otvorene konzervatívne vystupovanie, niektorí ho nazývajú strážcom morálky. Hovorí, že Cirkev nesmie upustiť zo svojho morálneho učenia v oblastiach sexuality a len preto, že s tým niektorí mladí liberálni ľudia nesúhlasia, neznamená to, že teraz sa bude meniť učenie. S týmito slovami vystúpil aj na Synode biskupov.
“Možno cirkevné učenie nie je každému jasné, ale nik nemôže povedať, že samo o sebe je nejasné”, povedal na margo zmiešaného prístupu niektorých prelátov ohľadom učenia o rodine. “Ježiš neznižoval svoje požiadavky a nemala by to robiť ani Cirkev”. Dnes sme totiž svedkami závažného prekrúcania cirkevného učenia, najmä z prostredia západných krajín, ako je napríklad Nemecko.
 
Príspevok Nádejný budúci pápež: Pre toto sa bojím o celý západný svet zobrazený najskôr Hlavné správy.