Bratislava 29. novembra 2016 (TASR/HSP/Foto:Facebook-Nadácia Zastavme korupciu)

Premiérove tvrdenia o založení Nadácie Zastavme korupciu z politických dôvodov nemajú nič spoločné s realitou. Nie je to ničím podložené. Uvádzajú to predstavitelia nadácie na Facebooku.

Ilustračné fotoIlustračné foto

Nadácia má byť podľa predsedu vlády Roberta Fica (Smer-SD) “evidentne účelovo politicky založená”. Blízko k nej má mať prezident SR Andrej Kiska a má ísť o jeho prípravu na založenie politickej strany, myslí si Fico.

“Premiér je právnik a mal by si ctiť pravidlá. Tými pri vznesení obvinenia sú, že žalujúci predloží dôkazy, ktoré podporujú jeho podozrenie. Nepredložil nič, jeho slovný útok na nás a prezidenta Andreja Kisku vnímame ako snahu odpútať pozornosť od prípadu 23-miliónového nákupu vybavenia Nemocnice sv. Michala v Bratislave, o ktorom sme informovali,” podotýka nadácia. Prípadu sa chce venovať aj naďalej.

Ficove obvinenia vníma organizácia ako “nenáležité spochybňovanie osobnej integrity zakladateľov nadácie – Miroslava Trnku a Michala Bláhu”. Tím nadácie pripomína, že organizácia vznikla v roku 2012, teda “v čase, keď Andrej Kiska ani len netušil, či ho o dva roky neskôr ľudia zvolia za prezidenta”. “Miroslav Trnka sa už mnohokrát vyjadril, že nikdy nezvažoval vstup do politiky, na tomto postoji nemieni meniť nič ani v budúcnosti,” uviedla nadácia.

Nadácia Zastavme korupciu nedávno upozornila, že Nemocnica sv. Michala v Bratislave nakúpila celé vybavenie od lavičiek, zdravotníckych prístrojov až po IT technológiu cez jeden tender za asi 23 miliónov eur. Malo ísť asi o 900 položiek, viaceré z nich označila organizácia za nadcenené. Nemocnica tieto tvrdenia “zásadne odmieta”. Nákupy majú teraz preveriť odborníci z nemocnice, nadácie aj ministerstva zdravotníctva.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.