Nadácia Detského kardiocentra pripravila 2. ročník valentínskeho podujatia

Bratislava 12. februára 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Andrej Galica)

V jednom z bratislavských nákupných centier sa dnes popoludní uskutoční druhý ročník valentínskeho podujatia, ktoré organizuje Nadácia Detského kardiocentra. Nezisková organizácia pôsobí v rámci bratislavského Detského kardiocentra a jej cieľom je podporovať aktivity vedúce k zlepšeniu komplexnej starostlivosti o deti so srdcovými chorobami.

Ilustračné fotoIlustračné foto

Druhý ročník charitatívneho podujatia organizátori nazvali Vyznanie lásky srdcom detí. Zapojili doň chlapcov a dievčatá zo Základnej školy s materskou školou za Kasárňou v Bratislave, uviedla správkyňa nadácie Mária Kadlečíková. Malí školáci pri tejto príležitosti písali, čo pre nich znamená láska. Ich vyznania budú na pódiu v žrebovacom osudí. Každá z pozvaných vystupujúcich osobností si niektoré vytiahne a prečíta.

Účasť na akcii prisľúbili dlhoroční podporovatelia nadácie Monika Hilmerová, Jaro Bekr, René Štúr, Jana Lieskovská, Peter Bažík a Marcela Molnárová. Na pódiu budú tancovať deti zo Základnej školy Ostredková v Bratislave, vystúpi aj Roman Volák a FreeStyle Karate Academy. V stánkoch budú za ľubovoľnú sumu ponúkať výrobky školákov, vankúše v tvare sŕdc, ktoré vyrobili v chránenej dielni Klub Donna Rosi, pletené srdcia dobrovoľníkov a ďalšie. Výťažok z akcie poputuje na pomoc pacientom kardiocentra. V rámci prvého ročníka sa podarilo vyzbierať sumu takmer 10.000 eur.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.