Paríž 29. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Lionel Bonaventure/Pool Photo via AP)

Neúspešný pravicový prezidentský kandidát Nicolas Dupont-Aignan odporučil v piatok svojim voličom, aby v druhom kole francúzskych prezidentských volieb hlasovali za Marine Le Penovú. Informovala o tom agentúra DPA
Euroskeptický pravicovo-nacionalistický konzervatívec Nicolas Dupont-Aignan získal v prvom kole volieb takmer päť percent hlasov.
PNacionalistický kandidát Dupont-Aignan vyjadril podporu Le Penovej

Pre televíziu France 2 v piatok povedal, že v druhom kole prezidentských volieb podporí Le Penovú, prezidentskú kandidátku pravicovo-populistického Národného frontu (FN), a nie jej centristického protikandidáta Emmanuela Macrona.
Zdôraznil pritom, že on sám Le Penovú nepovažuje za krajne pravicovú političku.
Francúzsko má podľa Duponta-Aignana za sebou päť “strašných rokov” vlády odchádzajúceho prezidenta Francoisa Hollanda. Macron je podľa neho “Hollandom na desiatu” a výtvorom finančných a mediálnych záujmov”.
Dupont-Aignan, líder strany Vstaň Francúzsko (Debout la France – DLF), v piatok zároveň oznámil, že sa dohodol s Le Penovou na zostavení novej vlády, ktorá by mala vzísť z júnových parlamentných volieb. V prvom kole budú obe zmienené strany kandidovať samostatne, ale do druhého kola pôjdu podľa jeho slov so spoločným programom.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.