Sobrance 1. júla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Roman Hanc)

Na 12. ročníku Zemplín Veterán Rallye sa zišlo rekordných 164 veteránov. Cesty dolného Zemplína zaplnili historické limuzíny, športové vozidlá i motocykle
Na Zemplín Veterán Rallye sa zišlo rekordných 164 veteránov

“Tento ročník je výnimočný tým, že sme sa pokúsili urobiť ustanovujúci rekord v počte veteránov na jednom mieste. Zišlo sa tu 164 veteránov, automobilov, motocyklov a iných vozidiel ako napríklad autobusov a traktorov,” priblížil pre TASR organizátor podujatia Slavko Maďar.
Po ustanovujúcom rekorde na Námestí osloboditeľov v Michalovciach účastníci v piatok (30.6.) pokračovali do Trnavy pri Laborci, kde sa konala výstava historických automobilov a motocyklov s výstavou retro traktorov.
“Následne sme išli na Zemplínsku Šíravu, kde boli urobené pieskové sochy. Dnes sme vyštartovali do Humenného, odkiaľ sme pokračovali do Ruskej Bystrej, kde sme prišli navštíviť kostolík. Chodíme za pamiatkami UNESCO,” doplnil Maďar.
Zraz nie je podľa jeho slov typickou rallye. “Mnohí si myslia, že sa tu pretekáme. Je to propagačná jazda formou poznávacieho zájazdu, iba že na vlastných vozidlách. Účastníkom ukazujeme krásy Zemplína, prírodné a kultúrne pamiatky,” dodal Maďar.
Trojdňové podujatie vyvrcholí v nedeľu (2.7.) v Michalovciach vyhlásením výsledkov diváckej súťaže o najkrajší automobil a motocykel Zemplín Veterán Rallye 2017 – Miss veterán.
Zraz je jedným z podujatí programu Košického samosprávneho kraja Terra Incognita a ponúka spojenie s hlavnou komunikačnou témou destinácie Košice región – UNESCO na dosah.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.