Margecany 9. júla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Štefan Puškáš)
 
Po zrážke s vlakom prišla v nedeľu večer (8.7.) o život 48-ročná žena z Margecian. Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach Jana Mésarová, k vážnej udalosti došlo na železničnej trati v úseku Krompachy – Margecany v okrese Gelnica.

Ilustračné foto

„U rušňovodiča bola vykonaná dychová skúška s negatívnym výsledkom. Poverený príslušník oddelenia železničnej polície PZ v Spišskej Novej Vsi začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. Bližšie okolnosti udalosti sú predmetom vyšetrovania,“ spresnila.
Tragické nešťastie sa stalo okolo 21.30 h na železničnej trati v Margecanoch približne 500 metrov pred stanicou. „Naša posádka rýchlej lekárskej pomoci Krompachy bola vyslaná k žene, ktorú mal zraziť vlak, podľa informácií išlo o samovraždu. Žena utrpela devastačné poranenia nezlučiteľné so životom, lekár musel, žiaľ, skonštatovať smrť,“ uviedla pre TASR hovorkyňa skupiny Falck Katarína Načiniaková.
Podľa Ivany Popluhárovej zo Železníc Slovenskej republiky išlo o rýchlik a doprava v úseku Krompachy – Margecany bola úplne prerušená do 23.45 h. „Zmeškaných bolo 11 vlakov s dobou celkovo 1186 minút,“ spresnila.
 
Príspevok Na železničnej trati v okrese Gelnica vlak usmrtil 48-ročnú ženu zobrazený najskôr Hlavné správy.