Moskva 14. novembra 2019 (HSP/Foto: MZVR)

V Moskve sa uskutočnilo 18. zasadnutie Zmiešanej rusko-slovenskej medzivládnej komisie, venované realizácii dohody medzi vládou Ruskej federácie a vládou Slovenskej republiky ohľadom starostlivosti o hroby padlých vojakov a civilných obetí vojny zo dňa 13. februára 1995, ktoré prebehlo v priateľskej a konštruktívnej atmosfére, v atmosfére vzájomnej úcty a zohľadnenia názorov strán

V rámci 18. zasadnutie Zmiešanej rusko-slovenskej medzivládnej komisie o starostlivosti o hroby padlých vojakov a civilných obetí vojny predstavitelia delegácií Slovenskej republiky a Ruskej federácie položili vence a kvety k pamätníku slovenským vojakom, ktorí zahynuli a sú pochovaní v obci Ležnevo v Ivanovskej oblasti.

Na podujatí sa zúčastnili členovia slovenskej časti komisie na čele s generálnym riaditeľom sekcie verejnej správy Ministerstva vnútra Slovenskej republiky Adriánom Jenčom a ruskej časti komisie na čele s vedúcim expertom (poradcom námestníka ministra obrany Ruskej federácie) Ministerstva obrany Ruskej federácie Alexandrom Valentinovičom Kirilinom, ako aj pracovníci Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Ruskej federácii.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj