Washington 8. marca 2017 (HSP/RT/Foto:YouTube)

Zábery záhadného jasného objektu zachytené na videu NASA z Medzinárodnej vesmírnej stanice (ISS) vzbudilo pozornosť konšpiračných teoretikov, ktorí hovoria, že video bolo upravené tak, aby ukrylo “mimozemskú megaloď”

Vo videu zachytenom kamerou na ISS sa objavilo niečo neidentifikovateľné, čo používatelia opísali ako “UFO s cigaretovým tvarom” vznášajúce sa nad Zemou.

Screenshoty a videá sa objavili na YouTube, nahraté okrem iného používateľom Streetcap1, ktorý situáciu popísal takto: “Myslel som si, že vidím veci. Musel som byť rýchly. Stmievanie na konci bolo náhle a môj odhad je, že NASA znížilo na videu jas.”

Zábery vyvolali vzrušenie v sekcii komentárov od podobne zmýšľajúcich užívateľov YouTube.

„Lovci UFO-hoaxov“ z blogu UFO of Interest však vzrušenie nezdieľajú. Tvrdia, že ide o hoax zo strany užívateľa Streetcap1. Video je skutočné, nie je sfalšované, avšak ukazuje len odrazy šošoviek.

Blogeri tak usúdili z príkladu podobného odlesk objektívu v inom videu nasnímanom medzinárodnou vesmírnou stanicou a obvinil užívateľa Streetcap1 z toho, že nikde neuvádza odkazy na pôvodné zábery.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.