33-ročný herec pochádza z Albánska a k úlohe sa dostal vďaka medzinárodnému konkurzu. Ako herca ho poznajú v rodnom Albánsku či v Turecku, v roku 2010 na seba upozornil úlohou v nemeckej snímke „Der Albaner“. A tohtoročné Vianoce sa diváci dočkajú novej trojdielnej série. Nielen tí v Nemecku, ale aj na Slovensku. Diváci Winnetoua uvidia na Jednotke v pondelok 26. decembra, stredu 28. decembra a piatok 30. decembra.

Nik Xhelilaj ako Winnetou a Wotan Wilke Möhring ako Old Shatterhand.Nik Xhelilaj ako Winnetou a Wotan Wilke Möhring ako Old Shatterhand.
Autor: RTL

Snímky, ktoré televízia RTL „pustila“ do sveta však napovedajú, že minimálne predstaviteĺ náčelníka Apačov pritiahne divákov, či skôr diváčky k televízii. Urastený, 1,88 metra vysoký krásavec by mohol byť, aspoň čo sa výzoru týka, plnohodnotným náhradníkom Pierra Bricea.

Herec, ktorý okrem rodnej reči rozpráva turecky, taliansky a anglicky a trocha nemecky, je v Albánsku veľmi populárny. V roku 2010 si zatancoval v šou Dancing with The Stars, o dva roky sa stal spolumoderátorom Eurovízie v albánskej televízii.

Nik Xhelilaj ako Winnetou a Wotan Wilke Möhring ako Old ShatterhandNik Xhelilaj ako Winnetou a Wotan Wilke Möhring ako Old Shatterhand
Autor: RTL