Saarbrücken 19. júla 2019 (HSP/Roman Bednár/Foto:Pixabay)

Vedci Max-Plancka-Inštiútu v Saarbrückene vypočítali ako rýchlo sa šíria patogénne vírusy na medzinárodných veľkých letiskách. Najvyššie riziko nákazy existuje podľa nich na letisku vo Frankfurte nad Mohanom. Pri odletoch a príletoch existuje pre cestujúcich, ale okrem toho aj pre každého, kto sa na tomto letisku zdržiava, najväčšie riziko možného nakazenia sa

Ilustračné foto

Vedci zobrali do úvahy takmer 3500 najdôležitejších letísk na svete. Koeficient možného nakazenia sa vyjadrili pre letisko Frankfurt hodnotou 100, čo na ich stupnici hodnôt predstavuje najvyššiu hodnotu.

Potom na základe ich počítačového modelu platí pre letisko Heathrow v Londýne koeficient 92, pre letisko v Pekingu 97 a letisko JFK v New Yorku koeficient 91. To sú podľa ich výpočtov letiská s najvyššími koeficientami možného sa nakazenia. Na malých, odľahlejších letiskách je riziko nákazy vírusmi podstatne nižšie.

Po USA zaviedla aj Veľká Británia na letiskách pri príletoch kontroly možnej nákazy vírusmi ebola.

Roman Bednár

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj