Moskva 20. júna 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Foto:Screenshot-Sputnik)

Hladný a zdanlivo chorý ľadový medveď bol spozorovaný na okraji sibírskeho ruského mesta Norilsk, ktorý leží stovky kilometrov od jeho normálneho prostredia

Ľadový medveď bol spozorovaný na okraji sibírskeho ruského mesta Norilsk

Na záberoch je vidieť, ako ľadový medveď leží na snehu a odpočíva neďaleko priemyselných nehnuteľností pri Norilsku. Následne sa túla po okolí a hľadá jedlo.

Podľa informácií novinárov šéf miestneho poľovníckeho oddelenia Anatolij Nikolajčuk uviedol, že tento ľadový medveď je prvý, ktorý bol spozorovaný v Norilsku za posledných viac ako 40 rokov.

Ľudí, áut a svetiel sa nebojí, poznamenali na radnici.

“Podľa odborníkov fakt, že ľadový medveď dorazil z Karského mora do Norilska, je jedinečný jav. Zviera prešlo minimálne 500 kilometrov. Na takúto dlhú cestu sa mohol vydať kvôli hladu spojeného s topením ľadu a zmenou klímy,” dodali na radnici.

Medveď bol údajne prvýkrát spozorovaný v nedeľu 16. júna skupinou mladých ľudí, ktorí zverejnili video na Instagrame.

Odborníci na divokú prírodu z ruského Krasnojarska prišli do Norilska, aby medveďa prezreli a následne rozhodnú, čo so zvieraťom robiť. Nie je vylúčené, že ak nie je zdravie dravca ohrozené, bude prevezený do divokej prírody.

Na začiatku roka 2019 vláda Archangeľskej oblasti v Rusku zaviedla výnimočný stav na súostroví Nová zem. Do miestnej obce dorazilo asi päťdesiat ľadových medveďov.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj