Washington 23. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

Mormonský chrámový zbor súhlasil s vystúpením na januárovej inaugurácii 45. prezidenta Spojených štátov Donalda Trumpa vo Washingtone

Mormonská cirkev vo štvrtok na svojej webovej stránke oznámila, že 360-členný zbor zaspieva počas ceremoniálu 20. januára.

Na archívnej snímke z 3. októbra 2015 Mormonský chrámový zbor vystupuje počas dvojdňovej konferencii mormonskej cirkvi v Salt Lake City. Mormonský chrámový zbor súhlasil s vystúpením na januárovej inaugurácii 45. prezidenta Spojených štátov Donalda Trumpa vo WashingtoneNa archívnej snímke z 3. októbra 2015 Mormonský chrámový zbor vystupuje počas dvojdňovej konferencii mormonskej cirkvi v Salt Lake City. Mormonský chrámový zbor súhlasil s vystúpením na januárovej inaugurácii 45. prezidenta Spojených štátov Donalda Trumpa vo Washingtone

Toto zmiešané zoskupenie dobrovoľných spevákov už podľa agentúry AP vystupovalo na viacerých slávnostných vstupoch amerických prezidentov do úradu, zúčastnilo sa na skladaní prísah prezidentov Georga H. W. Busha, Georga W. Busha či Ronalda Reagana.

Slovami vedúceho zboru Rona Jarretta je táto skupina “poctená, že môže slúžiť krajine tým, že poskytne hudbu na inaugurácii nášho nového prezidenta”.

Pozvanie vystúpiť na Trumpovej inaugurácii, ktorá sa uskutoční pri Bielom dome, dostala aj skupina The Beach Boys. Jej hovorca vo štvrtok uviedol, že kapela má v januári naplánovaných veľa podujatí a ešte sa nerozhodla.

Trumpov inauguračný tím začiatkom decembra oznámil, že americkú hymnu počas tohto podujatia zaspieva hviezda pesničkovej súťaže Amerika má talent Jackie Evanchová.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.