Trnava 31. januára 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Štefan Puškáš)

Policajné správy

Z prechovávania a distribúcie drog je podozrivý 51-ročný Trnavčan, ktorý bol zadržaný v uplynulom týždni pri policajnej akcii na sídlisku Linčianska v Trnave. Policajti pri nej vykonali tri domové prehliadky, prehliadky iných priestorov a osobnú prehliadku, pri ktorých našli a zaistili 138 gramov heroínu.

Ilustračné fotoIlustračné foto

“Zaistené množstvo zodpovedá podľa predbežnej expertízy 220 obvykle jednorazovým dávkam drogy a hodnota zaistených drog bola vyčíslená na sumu 5591 eur,” informovala dnes krajská policajná hovorkyňa v Trnave Mária Linkešová.

Spolu s drogami zadržal vyšetrovateľ aj muža, ktorý mal drogy ďalej predávať a v zmysle zákona ho obvinil z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi a zároveň spracoval podnet na jeho väzobné stíhanie. “Na základe príkazu súdu ho v sobotu 28. januára eskortovala policajná hliadka do výkonu väzby. V zmysle zákona hrozí za uvedený skutok trest odňatia slobody na desať až 15 rokov,” dodala hovorkyňa.

Žene za krádež stravných lístkov a peňazí hrozia dva roky za mrežami

Polícii sa podarilo objasniť krádež finančnej hotovosti z rodinného domu v obci Baška v okrese Košice-okolie. TASR o tom dnes informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Alexander Szabó.

“Policajti zo spáchania prečinu krádeže obvinili 48-ročnú Annu z okresu Košice-okolie. Obvinená žena sa skutku mala dopustiť v obci Baška od júna do augusta minulého roka. Počas poskytovania čistiacich a upratovacích služieb v dome postupne bez použitia násilia, odcudzila finančnú hotovosť a stravné lístky rôznej nominálnej hodnoty,” uviedol Szabó.

Majiteľovi žena spôsobila škodu vo výške 1460 eur. V prípade dokázania viny jej hrozí až dvojročné väzenie.