Na “tichých” silvestrovských oslavách v Dortmunde vyčíňala viac ako tisícka mladíkov

Dortmund 4. januára 2016 (HSP/Foto: screenshot youtube/bb)

Na silvestrovských oslavách v Dortmunde viac ako jednotisícový dav mužov skandoval “Alláhu Akhbar”, mieril ohňostrojom na políciu a hasiči museli zasahovať okolo historického kostola

Tisícka mladíkov v Dortmunde zaútočila na políciu a takmer podpálila kostolTisícka mladíkov v Dortmunde zaútočila na políciu a takmer podpálila kostol

Už približne o 19.00 hod. bol hospitalizovaný muž s prvým stupňom popálenín na tvári a rukách po ohňostroji hodenom na skupinu bezdomovcov pri hlavnej vlakovej stanici. Celkovo viac ako dve desiatky ľudí boli zranené pri silvestrovských oslavách v Dortmunde, niektorí aj vážne.

O 23.30 hod. sa k prítomným policajným zložkám pridali ďalšie posily. Udalosti v noci boli políciou opísané ako “tiché” a hovorca úradu mesta ich označil za “normálne”. Hlásený bol “veľký počet mladých mužov zo severnej Afriky” a spolkový policajt Volker Stall poznamenal, že nedošlo k “agresívnej nálade” smerom k verejnosti a polícii.

O polnoci už situácia eskalovala. Live spravodajstvo od Ruhr Nachrichten sa zmieňovalo o dave “najmenej 1000 mladých mužov správajúcich sa agresívne”, ktorí začali hádzať zábavnú pyrotechniku ​​do davu návštevníkov, kde boli aj rodiny s deťmi. Po výzve zastaviť toto vyčíňanie, dav namieril ohňostroj aj na políciu.

Napriek zákazu používania pyrotechniky v okolí kostolov, hasiči museli zasiahnuť kvôli ohňostroju pri St Reinolds, najstaršom kostole v Nemecku, na ktorom bola ohrozená strecha.

Podľa Ruhr Nachrichten, “skupina Sýrčanov spievala na oslavu prímeria v Sýrii”, avšak video zverejnené na Twitteri jedného z reportérov novín ukazuje, ako skupina mužov skandovala “Alláhu Akhbar” okolo vlajky Slobodnej sýrskej armády, považovanej za spojenca al-Káidy a Islamského štátu.

K rozruch na danom mieste došlo aj minulý mesiac, kedy bol kostol sv. Reinolda obsadený identitariánmi na protest proti islamizácii Nemecka. Demonštrácia bola vtedy odsúdená dortmundským pastorom Friedrichom Stillerom ako “jasná provokácia neonacistov”.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)