Na súde bude pokračovať proces v kauze nástenkového tendra

Bratislava 1. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto: TASR- Milan Kapusta)

Na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku bude v pondelok 9. októbra pokračovať hlavné pojednávanie v kauze tzv. nástenkového tendra
Ilustračné foto

Proces je naplánovaný aj na utorok 10. októbra. Naposledy sa vo veci pojednávalo na začiatku augusta, a to výsluchom svedkov a čítaním listín.
Prokurátor podal v tomto prípade obžalobu pre obzvlášť závažný zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku, zneužívania právomoci verejného činiteľa či zločin machinácie pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe. V kauze figuruje spolu päť obžalovaných, medzi nimi aj dvaja bývalí ministri za SNS Marián J. a Igor Š.
Kauza siaha do roku 2007. Vtedajšie ministerstvo výstavby malo zverejniť oznam o tendri v hodnote 120 miliónov eur iba na nástenke v uzavretej chodbe ministerstva. Lukratívnu zákazku tak malo získať konzorcium, ktoré o súťaži vedelo. O kreslo vtedy prišli dvaja ministri zo Slovenskej národnej strany – Marián J. a neskôr jeho nástupca Igor Š.
Po prepuknutí kauzy štát podozrivú zmluvu zrušil. Vo vreckách dvoch súkromných firiem však malo skončiť viac ako 12 miliónov eur, ktoré Brusel Slovensku odmietol preplatiť.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.