Washington 14. júla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/Yury Martyanov /Kommersant Photo via AP)

Rusko-americký lobista s väzbami na ruskú tajnú službu sa zúčastnil minulý rok na stretnutí Donalda Trumpa mladšieho s ruskou právničkou Nataľjou Veseľnickou.

Na snímke je Nataľja Veseľnická, ruská právnička napojená na Kremeľ

Informovali o tom dnes americké médiá. Rinat Achmetšin, bývalý dôstojník sovietskej kontrarozviedky, sa zúčastnil tejto schôdzky, na ktorej sa členovia kampane vtedajšieho prezidentského kandidáta Donalda Trumpa očividne snažili získať kompromitujúce informácie o kandidátke Demokratickej strany Hillary Clintonovej, uvádza stanica NBC News.

Na schôdzke bol aj Trumpov zať Jared Kushner a Paul Manafort, ktorý sa o niekoľko dní nato stal šéfom jeho kampane. Trumpov tábor pritom dlho trval na tom, že nikto spojený s kampaňou nemal žiadne kontakty s Rusmi snažiacimi sa ovplyvniť americké prezidentské voľby, pripomína agentúra DPA.

Prezident Donald Trump bránil vo štvrtok počínanie svojho syna ako bežnú súčasť politiky a zdôraznil, že žiadne informácie z tohto stretnutia nevzišli. Samotný Trump mladší sa vyjadril, že Veseľnická mu nijaké informácie o Clintonovej neposkytla a stretnutie s ňou bolo pre neho len stratou času.