Bratislava/Trenčín 10. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Radovan Stoklasa)

Žiaci Strednej odbornej školy letecko-technickej v Trenčíne budú môcť od nového školského roka využívať novú odbornú dielňu. Tá podľa slov riaditeľa školy Stanislava Maleca bude slúžiť najmä pre budúcich mechanikov lietadiel. 

Na snímke žiaci Strednej odbornej školy letecko-technickej v Trenčíne.

“Pôvodná dielňa, ktorú používame teraz, je v priestoroch Leteckých opravovní Trenčín a platíme za ňu nájom,” vysvetlil pre TASR Malec dôvod, prečo sa škola rozhodla pre výstavbu novej dielne. V jej priestoroch bude umiestnené lietadlo L 29 Delfín, ktoré slúži pri vyučovaní. Študentom budú k dispozícii aj pracovné stoly a letecké motory.
Zhotoviteľom stavby je podľa zmluvy zverejnenej v Centrálnom registri zmlúv firma Maprostav, s. r. o. Škola na tento zámer vyčlenila takmer 37.752 eur, pričom financie na výstavbu dielne pochádzajú z vlastných zdrojov školy.
Strednú odbornú školu v Trenčíne v školskom roku 2017/2018 navštevuje 290 študentov. Ide o jedinú školu svojho druhu na Slovensku.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.