Na stredné a východné Slovensko prichádzajú nové investície, ministerstvo konkretizovalo novú fabriku v Kežmarku

Bratislava 22. júna 2018 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
Ministerstvo hospodárstva SR informovalo o nových investíciách, ktoré budú smerovať aj do menej rozvinutých oblastí na východe Slovenska.

Na snímke minister hospodárstva SR Peter Žiga

Ministerstvo hospodárstva SR dnes informovalo o troch výrobcoch komponentov pre automobilový priemysel, ktorí investujú na rôznych miestach Slovenska do novej výroby alebo do rozšírenia existujúcich kapacít celkovo 66 miliónov eur, uviedla agentúra ČTK.
Portál Hospodárskych novín uvádza, že švajčiarska skupina Mubea Engineering začne cez víkend prostredníctvom svojej slovenskej pobočky v priemyselnom parku v Kežmarku výstavbu továrne na výrobu automobilových dielov. ​Investícia za 51 miliónov eur smeruje do jedného z najmenej rozvinutých regiónov, ktorý patrí k okresom s najvyššou mierou nezamestnanosti. Firma sa zameriava na výrobu pružín a iných výrobkov pre automobilový priemysel.

Ďalší zahraničný investor, spoločnosť Neuman Aluminium PWG zase na strednom Slovensku investuje 11,5 milióna eur do továrne na produkciu najmä hliníkových líšt pre strešné okná automobilov. S dosiahnutím plnej výrobnej kapacity počíta už v budúcom roku.
Minister Peter Žiga okrem toho v pondelok oznámil, že jeho rezort rokuje približne so stovkou potenciálnych investorov, pričom odhalil, že v záverečnej fáze rokovaní sú s veľkými investormi.
Podotkol, že do regiónu okolo Košíc  by mohlo prísť päť ďalších spoločností. „Majú rôznu veľkosť aj výšku investície, od 500 miliónov po 1,5 miliardy. Zatiaľ nie sme v rokovaniach tak ďaleko, aby sme povedali, že je to tento konkrétny a pôjde tam a tam,“ povedal Žiga pre Hospodárske noviny. Následne ale predsa len odhalil niektoré detaily: “Nejaké firmy už prichádzajú, otvárame napríklad Minebeu v Košiciach, už o niekoľko dní budete počuť o novej investícii na severovýchode Slovenska. Má niečo spoločné s automobilovým priemyslom, bude v Prešovskom kraji. Ide o firmu zo západu Európy.”
Podobné investície pomohli na Slovensku v uplynulých rokoch znížiť nezamestnanosť, ktorá tento rok v máji dosiahla nové minimá 5,37 percenta ako to tento týždeň oznámil minister práce Ján Richter.
 
Príspevok Na stredné a východné Slovensko prichádzajú nové investície, ministerstvo konkretizovalo novú fabriku v Kežmarku zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)