Bratislava 27. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Na stáž v Národnej rade (NR) SR sa tento rok prihlásilo 48 uchádzačov, vybrali z nich 39. TASR to potvrdil odbor komunikácie s médiami a verejnosťou NR SR. Tento rok pôjde už o 22. ročník. Za uplynulých 20 ročníkov stážovalo v kancelárii okolo 650 vysokoškolských študentov

Ilustračné foto:

Študenti budú v Národnej rade stážovať od 23. septembra 2019 do 31. mája 2020. Pracovať budú na jednotlivých odboroch Kancelárie NR SR. Medzi nimi sú odbor zahraničných vzťahov a protokolu, odbor pre európske záležitosti, odbor legislatívy a aproximácie práva, odbor komunikácie s médiami a verejnosťou a parlamentný inštitút a na sekretariátoch výborov NR SR. Mali by odpracovať približne 15 hodín týždenne.

Náplň práce stážistov závisí od odborného útvaru kancelárie, na ktorom budú zaradení. “Stážisti najmä vyhľadávajú informácie na zadané témy, prekladajú texty, pomáhajú pri príprave a priebehu schôdzí výborov NR SR, pomáhajú pri príprave a zabezpečovaní podujatí organizovaných Národnou radou Slovenskej republiky, sprevádzajú návštevy v budove Národnej rady a podieľajú sa na mnohých iných činnostiach,” priblížila kancelária.

Prihlásiť sa mohli študenti do 26 rokov, ktorí boli v čase podávania prihlášky aspoň v druhom ročníku vysokoškolského štúdia prvého stupňa. Musia mať dobré študijné výsledky, veľmi dobré aktívne znalosti angličtiny či francúzštiny, a tiež neformálny záujem o politické dianie na Slovensku aj v zahraničí.

Vstupné pohovory s uchádzačmi boli 10. a 11. júna 2019. “Výberová komisia sa zaujímala najmä o teoretické a praktické znalosti a takisto aj o osobnostné predpoklady uchádzačov, priblížila kancelária. Študenti podľa jej slov odpovedali na otázky týkajúce sa ich študijného odboru alebo činnosti odboru, o ktorý prejavili záujem.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj