Bratislava 10. februára 2019 (SITA/HSP/Foto: NTM)
 
Od pondelka bude na Slovensku prebiehať Národný týždeň manželstva. Ako informoval agentúru SITA koordinátor projektu Vladimír Sochor, týždeň prináša najmä manželom podnety na zahriatie vzťahu do chladných februárových dní

Národný týždeň manželstva – logo

„Tento sviatok manželstva zdôrazňuje myšlienku, že dobrý vzťah medzi dvomi tak rozdielnymi bytosťami ako sú muž a žena, sa nevytvorí sám, vyžaduje si pozornosť, nemálo úsilia – skrátka potrebuje systematickú údržbu. Zároveň nabáda a povzbudzuje k občerstveniu či obnovovaniu blízkosti,“ povedal Sochor s tým, že týždeň prináša podnety, tipy aj praktické príležitosti pre manželov zastaviť sa, úprimne a čestne sa pozrieť, v akom stave sa ich vzťah nachádza a ak treba, urobiť prvé kroky k náprave.
Ako každý rok aj teraz organizátori prinášajú nosnú myšlienku alebo tému, na ktorú zameriavajú pozornosť. Témou aktuálneho ročníka je HRÁME SPOLU a dôraz je položený najmä na blízkosť, priateľstvo a spoluprácu.
Národný týždeň manželstva bude prebiehať od pondelka 11. februára do nedele. Projekt podporila aj slovenská skvelá biatlonistka Anastasia Kuzminová.
„Ako športovkyňa viem, čo to znamená, keď tím naozaj dobre funguje. A aj v manželstve je tímová spolupráca naozaj dôležitá – bez dôvery a vzájomnej podpory by to bolo veľmi ťažké. Preto sa mi páči myšlienka Národného týždňa manželstva,“ povedala.
Počas Národného týždňa manželstva organizátori pozývajú do DUET kaviarní, kde v príjemnom prostredí a pri chutnom občerstvení sa páry môžu viac spoznať pri hre DUET.
„Duet je hra pre dvojice, ktorá nielen pomáha rozvíjať hravosť a zábavu, ale umožňuje spoznať hlbšie toho druhého. DUET kaviarní je 30 po celom Slovensku,“ povedal Sochor.
Špecialitou deviateho ročníka NTM je spoločensko – vzdelávací program na 15 miestach po celom Slovensku od Bratislavy až po Sninu, nazvaný – DUET tour. Odborníci v oblasti partnerských vzťahov z Centra pre tréning a rozvoj prevedú účastníkov večera siedmimi najdôležitejšími zručnosťami potrebnými pre uspokojivý partnerský vzťah. Umelci zo združenia ŠtArt spríjemnia večer pôsobivými duetmi v programe „Ja a Ty ako duet“.
Trasa DUET tour zastávok: Bratislava – Petržalka 2 krát, Bratislava Trnávka, Trenčín, Topoľčany, Prievidza, Považská Bystrica, Žilina, Rabča, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Poprad, Prešov, Košice, Snina.
 
Príspevok Na Slovensku bude prebiehať už 9. ročník Národného týždňa manželstva zobrazený najskôr Hlavné správy.