Bratislava 9.septembra 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Dušan Hein)

Konferencia Duševné vlastníctvo a jeho vplyv na ekonomiku sa uskutoční vo štvrtok 12. septembra v Bratislave. Podľa informácií organizátorov sa na nej zúčastní aj výkonný riaditeľ Úradu Európskej únie pre duševné vlastníctvo (EUIPO) Christian Archambeau, ktorý je v týchto dňoch na čele delegácie na návšteve Slovenska

Na snímke predseda Úradu priemyselného vlastníctva SR Richard Messinger

Počas svojho pobytu sa očakávajú jeho stretnutia s predstaviteľmi vlády SR, odborníkmi a zamestnancami Úradu priemyselného vlastníctva SR (ÚPV SR).

Cieľom stretnutí s predstaviteľmi vlády sú prezentácie kľúčových zistení aktuálnych štúdií a následné nastavenie národnej stratégie pre podporu duševného vlastníctva a ekonomický rast. Prínosom pre podnikateľov sú štúdie, ktoré poukazujú na rozdiel medzi odvetviami intenzívne využívajúcimi práva duševného vlastníctva a ostatnými odvetviami.

Odvetvia intenzívne využívajúce právo duševného vlastníctva sú kľúčové pre ekonomický rozvoj, ich mzdy sú vyššie o 46 % v porovnaní s ostatnými oblasťami, keďže je v nich aj pridaná hodnota na zamestnanca vyššia než kdekoľvek inde. Malé a stredné podniky, ktoré majú zapísané aspoň jedno právo duševného vlastníctva, majú o 21 % vyššiu pravdepodobnosť, že dosiahnu vyšší ekonomický rast o 10 % vyššiu pravdepodobnosť, že sa stanú rýchlo rastúcim podnikom.

Spoločnosti, ako informovala TASR Žofia Ivaničová z ÚPV SR, využívajúce duševné vlastníctvo, vytvárajú asi tretinu pracovných príležitostí v EÚ a sú kľúčové pre rozvoj inovácií. V oblasti inovačnej výkonnosti Slovensko dlhodobo obsadzuje najnižšie priečky v Európskej únii, v roku 2017 bolo na 23. mieste z 28 hodnotených krajín únie.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj