Hamburg 24. júla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Bundespolizei)
 
Nemeckí colníci, ktorí “vylovili” z vôd rieky Labe v pondelok celkove 15 tašiek a ruksakov, informovali v utorok, že v nich našli najmenej 300 kilogramov kokaínu predstavujúceho na čiernom trhu hodnotu asi 60 miliónov eur.

Ilustračné foto

Prvé z čiernych tašiek plných drog sa v pondelok objavili pri meste Brunsbüttel v nemeckej spolkovej krajine Šlezvicko-Holštajnsko. Odvtedy pátrajú posádky lodí a vrtuľníkov, ale aj potápači po ďalších podozrivých predmetoch na úseku Labe medzi Hamburgom a Brunsbüttelom. Ďalší nález však zatiaľ nehlásili.
Informácie priniesol v utorok Severonemecký rozhlas (NDR) s odvolaním sa na tamojších colníkov.
Vyšetrovatelia sa domnievajú, že drogový kontraband vyhodili do vôd Labe z nešpecifikovanej nákladnej lode. Dôvody mohli byť rôzne, napríklad hroziaca kontrola v prístave alebo zbavenie sa ilegálneho nákladu posádkou. V podobných prípadoch zbierajú batožinu s drogami obvykle kuriéri.
Ako informoval Colný úrad vyšetrovania v Hamburgu bez pochopiteľného uvedenia podrobností, vyšetrovatelia majú už konkrétnu stopu. Navyše vyhodnocujú údaje o lokálnych prúdoch v rieke a smere či sile vetra v inkriminovanom čase, aby mohli rekonštruovať pohyb tašiek v koryte rieky Labe.
 
Príspevok Na severonemeckom úseku Labe vylovili tašky s kokaínom za 60 miliónov zobrazený najskôr Hlavné správy.