Manila 25. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Bullit Marquez)

Dvadsať ľudí zomrelo a vyše dve desiatky ďalších osôb utrpelo v pondelok pred úsvitom zranenia, keď sa osobný autobus čelne zrazil s dodávkou vezúcou veriacich na vianočnú omšu do ich obľúbeného kostola na severe Filipín. Píše o tom agentúra AP na základe oznámenia miestnych policajných zdrojov.
Ilustračné foto

K havárii došlo v meste Agoo na ostrove Luzon. Všetci ľudia, ktorí zrážku neprežili, sa viezli v dodávke, zatiaľ čo vo väčšom autobuse sa zranilo 17 pasažierov. V aute utrpelo zranenia ďalších desať osôb a jej vodič.
Polícia spresnila, že dodávka mala namierené do Baziliky sv. Panny Márie z Manaoagu, rímskokatolíckeho kostola v severofilipínskej provincii Pangasinan. Tento chrám je už dlhší čas obľúbeným pútnickým miestom, kde sa veriaci modlia za chorých a chudobných.
Za množstvo tragédií, ku ktorým dochádza na cestách ostrovného východoázijského štátu Filipíny, môžu technicky schátralé prepravné autobusy a džípy, ako aj nedodržiavanie bezpečnostných predpisov a nedbalosť zo strany šoférov motorových vozidiel, vypočítava agentúra AP.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.