Na prihlásenie do dobrovoľnej vojenskej prípravy zostáva len päť dní

Bratislava 18. júna 2017 (TASR/HSP/Foto: TASR-MO SR)

Už len necelý týždeň majú záujemcovia na to, aby sa prihlásili na výcvik dobrovoľnej vojenskej prípravy. Čas majú do piatka 23. júna. TASR informovala hovorkyňa Ministerstva obrany (MO) SR Danka Capáková
Ilustračné foto

“Najmä pre mladých ľudí je to jedinečná príležitosť na zlepšenie svojich fyzických a psychických schopností pod vedením profesionálnych vojakov. A zároveň v súčasnosti jediná legálna možnosť, ako získať základné vojenské vedomosti a zručnosti mimo vstupu do ozbrojených síl a ostatných bezpečnostných zborov,” povedala Capáková.
Za 11-týždňový výcvik dostane každý absolvent finančný príspevok vo výške viac ako 1100 eur. “Zatiaľ sa do dobrovoľnej vojenskej prípravy prihlásilo 179 ľudí, neznamená to však, že automaticky budú všetci prijatí. Musia absolvovať napríklad vstupné lekárske vyšetrenie a posúdenie psychických spôsobilostí,” doplnila Capáková.
Plánom rezortu obrany je ročne vycvičiť 150 dobrovoľných vojakov, ktorí sa po absolvovaní prípravy automaticky stanú súčasťou záloh SR s možnosťou zapojiť sa aj do aktívnych záloh. V prípade ich záujmu o vstup do Ozbrojených síl SR už nebudú musieť absolvovať základný vojenský výcvik.
Tohtoročný výcvik príslušníkov dobrovoľnej vojenskej prípravy sa uskutoční v Základni výcviku a mobilizačného doplňovania Martin od 2. augusta do 17. októbra.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)