Brisbane 16. júla 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:Pixabay)

Austráliu čaká už vo štvrtok prevratná udalosť. Premiérovo v 111-ročnej histórii tamojšej Národnej ligy v ragby (NRL) totiž povedie zápas v pozícii hlavného rozhodcu žena – na pravidlá v súboji medzi Brisbane Broncos a Canterbury Bulldogs bude dohliadať Belinda Sharpová. Na hracej ploche bude sledovať dianie spolu so skúsenejším kolegom Benom Cumminsom

Ilustračné foto

“Hráči chcú rozhodcu, ktorý dokáže vykonávať túto prácu na najvyššej úrovni a je im jedno, o koho konkrétne ide a či je to muž alebo žena,” povedala Sharpová pred očakávaným debutom.

Tridsaťjedenročná Sharpová už od roku 2014 pracovala v NRL ako čiarová rozhodkyňa. Ako hlavná od roku 2015 viedla zápasy Queensland Cupu, o dva roky neskôr už rozhodovala štyri stretnutia na majstrovstvách sveta. Vo februári 2019 dozerala na pravidlá v prípravnom zápase Broncos a v máji dostala plnú profesionálnu zmluvu na tejto pozícii. Čakanie na ostrú premiéru v austrálskej lige ukončí vo štvrtok.

“Pracovala na sebe extrémne tvrdo, patrične sa vzdelávala a túto poctu si bezpochyby zaslúži,” uviedol Graham Annesley, niekdajší profesionálny rozhodca a aktuálne šéf austrálskych súťaží v ragby.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj