Nemecko 11. februára 2017 (HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

V Kolíne nad Rýnom sa síce sexuálne útoky spred roka neopakovali vďaka obrovskej policajnej posile v uliciach tohto mesta. Podľa najnovších informácií, ktoré vychádzajú na povrch, sa však migranti zamerali na mesto Frankfurt nad Mohanom, kde imigranti húfne napádali  ženy a robili aj iné výtržnosti.

Ilustračné fotoIlustračné foto

Do “sexuálnych masových útokov” sa malo zapojiť približne 900 migrantov arabského a severoafrického vzhľadu. Jednou z obetí bola tiež Irina A. (27). “Môžem byť rada, že som na sebe mala pančucháče. Oni [migranti] ma chytili pod sukňu, medzi nohami, siahali na moje prsia, proste všade… “, opisuje žena. “Bola som tam ja a moja kamarátky. Prichádzalo stále viac a viac tých chlapov. Ich ruky boli všade.” Informoval portál Globe 24

Podľa miestnych médií sa polícia bráni tým, že o ničom nevedela. Obete útokov vraj nahlásili tieto činy až mesiac po Silvestri. Čašník Jan Mai v miestnom bare takisto zažil vyčíňanie imigrantov:

“Keď som prišiel, celé miesto bolo zaplnených skupinou asi 50 Arabov. Nevedeli hovoriť nemecky, vypili drinky našich klientov a tancovali s nimi. Ženy ma požiadali o pomoc, pretože boli napádané. Nálada sa úplne zmenila,” povedal Jan Mai.

Keď prišla polícia, dav migrantov sa už rozptýlil a presunul do iných barov. Jeden z majiteľov podniku vo Frankfurte, médiami označovaný ako Thomas A., bol jednou takouto skupinou údajne zranený.

K podobným sexuálnym útokom imigrantov na ženy došlo aj na Silvestra 2015. K útokom na ženy došlo v okolí kolínskej hlavnej železničnej stanice a slávnej katedrály, pričom do nich bolo zapletených zhruba 1000 opitých a agresívnych mužov – migrantov.

Samuel Gdovin

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.