Na policajnú stanicu juhovýchodne od Osla prišla listová bomba, podarilo sa ju zneškodniť

Oslo 6. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/DPA-Julian Staehle)
 
Nórska polícia vo štvrtok oznámila, že sa jej podarilo zneškodniť potenciálne ničivú listovú bombu, ktorá bola zaslaná na policajnú stanicu ležiacu juhovýchodne od Osla. Informovala o tom agentúra AFP s tým, že v tejto škandinávskej krajine ide o neobvyklý prípad

Ilustračné foto

Stanicu v meste Ski evakuovali v stredu ráno po tom, ako jeden z tamojších zamestnancov upozornil svojich nadriadených na podozrivý balík. Následne vyšlo najavo, že obsahoval podomácky vyrobenú bombu, ktorá mala vybuchnúť pri jeho otvorení.
“Skutočná bomba, ktorá mohla a aj bola navrhnutá tak, aby ublížila ľuďom,” povedal novinárom policajný komisár Steven Hasseldal. “Ide o veľmi vážny zločin. Považujeme ho za útok voči polícii, mohol spôsobiť veľa škôd,” dodal.
Bombu zneškodnili pyrotechnici. Polícia uviedla, že doposiaľ v súvislosti s prípadom nezadržala nijakého podozrivého. Incident tohto druhu je v Nórsku veľmi nezvyčajný. Polícia je v tejto krajine totiž vo všeobecnosti rešpektovaná, pričom jej príslušníci sú zvyčajne neozbrojení, konštatovala AFP.
 
Príspevok Na policajnú stanicu juhovýchodne od Osla prišla listová bomba, podarilo sa ju zneškodniť zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)