Bratislava 13. marca 2019 (HSP/Foto:Štefan Harabin)
 
Firma ktorá prenajala Harabinovi autobus sa stala terčom záujmu štátnych orgánov po udaniach treťosektorových aktivistov. Podpora Harabinovi sa stáva ťažkým hriechom, za ktorý nasleduje hon od novodobých inkvizítorov. Presvedčili sa o tom predavačky z Pantha Rhei, ktoré sa s nim odfotili pri prezentácii jeho knihy a fotku zavesili na stránku kníhkupectva (viac tu)

Harabinak, kampaňový autobus Štefana Harabina

Nedávno čelil vlne organizovaného hejtu aj Anton Chromík z Aliancie za rodinu kvôli spoločnej fotografii s Harabinom a v súčastnosti zažíva na podnet udavačov štátnu kontrolu aj majiteľ firmy, ktorá prenajala autobus Harabinovi na kampaň.
Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva policajného zboru v Bánovciach nad Bebravou vydal doklad o zadržaní z dôvodu podozrenia pozmeňovania výrobných čísel. Majiteľ firmy ktorá autobus prenajíma podpísal zápisnicu, v ktorej vydanie autobusu na základe podozrenia odmietol. Autobus v areáli firmy však napriek tomu už tretí deň blokuje policajná hliadka.
Dnes Okresný úrad rozhodol o vykonaní kontroly originality na tomto vozidle, ktoré sa ma zrealizovať do 15 dní. Blokovanie autobusu zo strany polície je tak do rozhodnutia okresného úradu svojvoľné. Majiteľ firmy ktorá autobus Harabinovi prenajala, sa preto rozhodol riešiť vec vrátane náhrady škody súdnou cestou.
Majiteľ autobusu argumentuje, že má doklady v poriadku. Vydal mu ich štátny orgán potom, čo dal autobus na prestavbu certifikovanej firme, ktorá autobusy aj vyrába. Nevidí preto dôvod prečo mu autobus blokujú, keď okresný úrad zatiaľ nevydal stanovisko, v ktorom by bolo preukázané, že spoločnosť ktorá autobus prestavovala nejako pochybila.
Samozrejme okresný úrad sa môže zaujímať o stav dopravných prostriedkov, ale v tomto prípade vidíme synergický efekt mimovládkarov a súčasnej verejnej správy v praxi. Mimovládni udavači vyrobia podozrenie a štátne orgány sa z toho zosypú a robia nadprácu.
Harabinovi by to mohlo byť jedno, on si od agentúry objednal autobus a tá mu teraz bude musieť poskytnúť náhradu, no túto situáciu však predsa zareagoval a poskytol nám svoje stanovisko, ktoré prinášame v plnom znení:
Štátne orgány – polícia SR, sa snažia ovplyvniť a zasahujú do volieb prezidenta SR.
Ako je všetkým určite známe, prenajal som si na cestovanie po celom Slovensku za účelom stretávania sa a komunikovania s občanmi autobus, ktorý sme nazvali „Harabiňák“. Ja som si tento autobus prenajal, mám riadnu zmluvu a užívam ho v súlade s našimi právnymi predpismi. Akúkoľvek prípadnú technickú vadu (ktorá však doteraz vôbec nebola preukázaná), ja, ako nájomca, nemám ako odhaliť a ani dôvod skúmať.
Nad rámec dopĺňam, že určité osoby sa účelovo snažili vymýšľať rôzne dôvody na zastavenie prevádzky tohto autobusu, len aby zmarili moju úspešnú volebnú kampaň. Vlastník vozidla mi oznámil, že policajti sa snažili mu tento autobus zaistiť a zároveň mu zakázali ho akokoľvek používať, pričom autobus aktuálne 24 hodín denne strážia 2 policajti!! K uvedenému konaniu sa policajti uchýlili absolútne bezdôvodne a najmä bez akejkoľvek opory v zákone. Pokiaľ viem neexistuje žiadne rozhodnutie o odobratí technického preukazu resp. o technickej či emisnej nespôsobilosti autobusu byť riadnym účastníkom cestnej premávky. Rovnako dôležitý je v načrtnutom kontexte fakt, že predmetný autobus bol v minulosti až doteraz bezproblémovo používaný a nemal žiadne problémy ohľadne technického stavu resp. jeho originality. Autobus prešiel KO, má stále platnú STK ako aj EK a vydané EČV má riadne zapísané v technickom preukaze.
Považujem za nehoráznosť, že Policajný zbor SR, ako štátny orgán, je zneužívaný na základe evidentnej a účelovo politicky motivovanej objednávky na zastrašenie mojej osoby a snaží sa takýmto spôsobom na politický pokyn zasahovať a ovplyvňovať voľby prezidenta SR.
Už teraz prichádzajú a sprítomňujú sa informácie, že na celú “akciu” proti Harabiňáku prišiel politický príkaz “zhora”. Prvýkrát takýto príkaz prišiel už v priebehu minulého týždňa, keď sme boli v okrese Rožňava, avšak ani jeden z tamojších policajtov nebol ochotný takýto príkaz vykonať.
Uvedené dávam na vedomie aj Generálnemu prokurátorovi SR, aby situáciu preveril, nakoľko je prítomné silné podozrenie zo spáchania trestného činu zneužitia právomoci verejného činiteľa.
Záverom konštatujem, že týmto útokom a snahám zastrašiť ma v mojom úsilí pomôcť Slovensku v boji za právny štát a ochrane jeho suverenitu a tradičných hodnôt nikdy nepodľahnem, ale práve naopak, utvrdzujú ma v presvedčení, že sme na správnej ceste. Priatelia, spolu vydržíme až do konca!
 
Príspevok Na podnet treťosektorových aktivistov polícia blokuje Harabinov autobus. O tom či je autobus zadržaný oprávnene sa rozhodne do 15 dní. To však už bude aj po druhom kole volieb zobrazený najskôr Hlavné správy.