Alijaška 29. októbra 2017 (HSP/Sputnik/Foto:The Sun Twitter)

Na vzdialenej pláži v Bernersovom záliv na Aljaške našiel miestny obyvateľ Bjorn Dill pozostatky neznámeho morského tvora, oznámil The Sun.
Na snímke vedci s pozostatkami neznámeho tvora

Podľa jeho slov polmetrový objekt bol cítiť čpavkom a nevyčisteným podpalubím, v ktorom skladovali ryby. Spočiatku si pomyslel, že našiel raje, potom ale pochopil, že sú to vnútornosti väčšieho tvora.
Odborníci vyhlásili, že než odoberú vzorky, nemôžu nález identifikovať, vyslovili ale predpoklad, že to môže byť neobyčajne veľká pečeň tichomorského polárneho žraloka.

Potom vzniká otázka, ako sa mohli pozostatky tvora, ktorý žije v hĺbke asi dva kilometre, dostať na breh nedotknuté, bez toho aby upútali pozornosť dravcov a zdochlinožravých vtákov.
Tichomorské polárne žraloky dosahujú viac ako sedemmetrovú dĺžku, živia sa obrovskými chobotnicami. Lososmi a inými menšími tvormi. Pre komerčný rybolov nie sú zaujímavé.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.