Nice 2. februára 2018 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik screenshot)

Lievik s priemerom päť metrov a dva metre hlboký sa objavil na pláži v Nice. Miestne úrady vyzývajú ľudí, aby zachovali pokoj.
Na snímke lievik v Nice

„Žiadne dôvody ku znepokojeniu neexistujú, ide o prírodný fenomén… Pre novinárov podotýkam, že to nie je električka, ktorá išla okľukou,” napísal na svojom Twitteri primátor prímorského mesta Christian Estrosi. Na fotografii pláže, ktorá bola ku správe priložená, je vidno ideálne okrúhly lievik naplnený belavou vodou

Ako oznámila televízna stanica BFMTV s odvolaním na svoje zdroje na magistráte, ide o „zosun pôdy spôsobený podzemnými vodami”.
Okolo lievika na pláži Lido v okolí Anglického pobrežia bol kvôli bezpečnosti postavený plot. Očakává sa, že v piatok bude lievik zasypaný. Úrady tiež chcú urobiť potrebný geologický prieskum, podotýka portál 20minutes.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.