Bratislava 29. augusta 2018 (HSP/Foto:screenshot video)
 
Politická propaganda v mediálnom priestore graduje. Podľa dostupných informácií bude nový seriál televízie JOJ “Ministri” parodovať niektorých politikov. Prvé scény naznačujú, že to budú najmä vládni politici ako aj kotlebovci

Snímka z paródie kotlebovských hliadok

“Komediálny seriál z prostredia politiky. Zhoda s reálnymi postavami čisto náhodná… Mohlo sa stať,” píše sa na oficiálnej FB stránke seriálu Ministri.
Na stránke TV JOJ však tvorcovia seriálu priznávajú, že v jednotlivých častiach zaznejú aj notoricky známe hlášky ako napríklad: “nasadneme do tankoch” či “človek človeku”.
Ako to teda vlastne je? „Nie je to písané na nejakú konkrétnu vládu. Samozrejme, sú tam isté symptómy, ktoré môžu pripomínať niektorého toho politika, ale tí scenáristi sa väčšinou riadili tak, že sa snažili vypichnúť hlášky alebo veci, ktoré súviseli s nejakou témou. Vkladajú ich do úst jednotlivým ministrom bez ohľadu na to, či patria tej alebo inej postave. Čiže, budeme tam počuť niekoľko freneticky známych hlášok, ale rozhodne nebudú kopírovať toho ministra, ktorý ich vtedy povedal,” vysvetlil režisér Ministrov Edo Kudláč.
Okrem toho tam má údajne byť scénka z MDŽ, čo by charakterizovalo bývalého premiéra Roberta Fica. Bude ho hrať herec Tomáš Maštalír. Či “bozkávanie výložiek” herca Richarda Stankeho oblečeného v uniforme, čo je zrejme paródia na predsedu SNS Andreja Danka.
Tvorcovia seriálu nezabudli ani na kotlebovcov. Na oficiálnej FB stránke Ministri zverejnili scénku, ktorá sa odohráva v MHD. Do autobusu vstupujú agresívni “chlapci v zelenom” spolu s človekom podobajúcim sa na predsedu ĽSNS Mariana Kotlebu, ktorý nahlas pozdraví “Na Pláž!”
Podobne ako na vulgárnej slniečkarskej stránke Zomri aj tvorcovia tohto seriálu si robia žarty z jeho račkovania a chlapcov v zelenom vykresľujú ako agresívnych výtržníkov, ktorí chránia cestujúcich len naoko.
Videoparódiu vlakové hliadky si môžete pozrieť tu:

MINISTRI „Bratia a sestry na pláž!“
„Bratia a sestry na pláž!“ 🏖️Ministerské kreslá sú už obsadené a parlament sa nám zapĺňa rôznymi politickými stranami. 👽Ministri – oficiálna stránka už 4.septembra na JOJke! 📺👍
Uverejnil používateľ Ministri – oficiálna stránka Nedeľa 26. august 2018

Vynára sa však otázka, či tvorcovia vyvážia paródiu aj politikmi zo štandardnej opozície. Tiež by bolo z čoho vyberať…
Samuel Gdovin
 
Príspevok “Na pláž!” Nový JOJ-kársky seriál Ministri bude parodovať kotlebovcov a vládnych politikov. Ujde sa niečo aj zvyšku opozície? zobrazený najskôr Hlavné správy.