Palu 30. septembra (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Rifki)
 
Uložia doň približne 300 tiel

Ľudia odnášajú telo obete v meste Palu na idonézskom ostrove Sulawesi, ktorý zasiahli v piatok silné zemetrasenia a vlny cunami

V meste Palu na indonézskom ostrove Sulawesi kopú masový hrob pre obete zemetrasení a cunami, ktoré po sebe zanechali najmenej 832 mŕtvych. Väčšina z nich zomrela práve v tomto meste. Jama, ktorú budú kopať aj počas nedeľnej noci, bude mať rozmer desať krát sto metrov a uložia do nej najmenej 300 tiel. Šéf indonézskej národnej agentúry na zmierňovanie následkov katastrof Willem Rampangilei uviedol, že v prípade potreby môžu hrob zväčšiť. Zatiaľ nie je známe, kedy sa bude konať pohreb, no Rampangilei vyhlásil, že to “musí byť čím skôr zo zdravotných a náboženských dôvodov”. Väčšina obyvateľov Palu sú moslimovia.
Centrálnu časť ostrova zasiahli vlny vysoké tri metre po tom, ako tam udrelo niekoľko zemetrasení, pričom najsilnejšie malo magnitúdu 7,5. Hovorca spomínanej agentúry Sutopo Purwo Nugroho v nedeľu povedal, že zatiaľ nemajú kompletné správy o obetiach z pobrežných oblastí, a teda počet mŕtvych bude zrejme narastať.
 
Príspevok Na ostrove Sulawesi kopú masový hrob zobrazený najskôr Hlavné správy.