Borkum 13. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/DPA/Bernd Thissen)

Nemecká polícia zintenzívnila kontrolu pláží na ostrove Borkum v Severnom mori, kde sa v týchto dňoch objavili záhadné balíčky veľkosti tehly zabalené do čiernej fólie o hmotnosti jedného kilogramu.

Ilustračné foto

Bezpečnostné zložky vyzvali všetkých obyvateľov i návštevníkov ostrova, aby v prípade podobného nálezu zamierili neodkladne na policajný okrsok, pretože balíčky obsahujú chemické látky zatiaľ neznámeho pôvodu, konkrétne prášok bielej farby. Obsah balíčkov by mali objasniť experti.

Iba dnes zaistili policajti deväť balíčkov, ktoré putovali v bezpečnom obale do laboratórií na pevnine.

Podobné nálezy hlásia medzičasom aj z pobreží v Holandsku a Belgicku. Je preto možné, že sa do mora mohli dostať z paluby zatiaľ neznámeho plavidla. Na špekuláciách, že by mohlo ísť o drogy, sa polícia odmieta podieľať, informoval Severonemecký rozhlas (NDR).

Vyšetrovatelia však rátajú s tým, že more priplaví v ďalších dňoch aj ďalšie podobné balíčky. Zároveň varujú, že ich obsah by mohol spôsobiť značné zdravotné problémy a navyše, ak je ilegálny, sa každý, kto by ho prechovával, vystavuje riziku stíhania a vysokej pokuty.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.