Amsterdam 13. júla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Andrew Brownbill)

Novozélanďanka prišla v stredu o život na turistami vyhľadávanej pláži Maho na karibskom ostrove Svätý Martin po tom, ako ju zrazil k zemi vzdušný prúd z motorov štartujúceho lietadla.
Ilustračné foto

Pláž sa totiž nachádza bezprostredne za Medzinárodným letiskom princeznej Juliany v holandskej časti tohto ostrova (Sint Maarten), ktorého druhu časť spravuje Francúzsko. Návštevníci pláže sa počas štartu lietadiel zdržiavajú pri oplotení letiska.
Podľa polície, ktorú dnes citovala spravodajská stanica BBC, 57-ročnú ženu prudko odhodil prúd z motorov štartujúceho Boeingu 737, pričom hlavou dopadla na betón. Ženu previezli do nemocnice, kde zraneniam podľahla.
Zmienený úsek pláže je obľúbeným cieľom dovolenkárov, ako aj fotografov lietadiel, ktoré pri pristávaní v extrémnej blízkosti prelietavajú iba niekoľko metrov nad hlavami relaxujúcich ľudí.
Začiatok hlavnej dráhy sa nachádza len niekoľko metrov od oplotenia na pláži Maho. V danej oblasti sa nachádzajú varovné tabule, ktoré upozorňujú návštevníkov pláže, aby nestáli blízko oplotenia, čo však mnohí ignorujú.
V priľahlých baroch sú návštevníkom zobrazované aktuálne časové informácie o odletoch a príletoch lietadiel. Na internete koluje množstvo videí a fotografií pristávajúcich a štartujúcich lietadiel v blízkosti inkriminovanej pláže.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.