Kyjev 19. novembra 2017 (HSP/jpgazeta.ru/Foto:TASR/AP/Efrem Lukatsky)

Grigorij Ignatov na portáli jpgazeta  publikoval včera článok, ktorý znervóznil príslušníkov ukrajinskej armády, ktorí pôsobili (alebo pôsobia) v zóne ATO na východe Ukrajiny.
Ide o to, že Grigorij Ignatov oficiálne potvrdil fakty, ktoré už priznala aj ukrajinská polícia. Neznámym hackerom sa podarilo prelomiť ochranu počítačovej siete Štátnej služby Ukrajiny a získali tak informácie o takmer 300 tisíc účastníkov ukrajinských ozbrojených síl, ktorí sa od roku 2014 zúčastnili bojových akcií na východe Ukrajiny.
Ilustračné foto

Už aj najtupejší príslušníci nacistických banderovských dobrovoľníckych bataliónov pochopili, že sa začína nad nimi zmrákať. Už nie sú anonymnou masou, ale už sú to konkrétni ľudia s menami, adresami. Rozviedka Donecka a Luhanska má už teraz pomerne obsiahle materiály, v ktorých s venuje vojnovým zločinom ukrajinskej soldatesky a ich útokom na civilné siete. Zoznam 300 tisíc ukrajinských “hrdinov” im pomôže tento spis ešte lepšie konkretizovať.
Čo teda môže očakávať Ukrajincov, ktorí porušovali zákony a zabíjali civilistov v Donecku a v Luhansku?
Najmenším problémom bude skutočnosť, že nikto z príslušníkov rodín účastníkov ATO sa nedostane do Ruska. Nebudú môcť v Rusku pracovať a zarábať peniaze, skákali na Majdane nech si užijú ukrajinského raja, alebo nech idú pracovať do EÚ. Samozrejme že je nespravodlivé potrestať rodiny všetkých 300 tisíc Ukrajincov, ktorí sa zúčastnili bojov v zóne ATO. Komu sa nebude páčiť postup ruských úradov, môže sa sťažovať. Pokiaľ sa však nezačnú súdnou cestou riešiť obvinenia na príslušníkov ukrajinskej armády, zostane v platnosti načrtnutý stav a Ukrajinci, ktorých rodinní príslušníci sa zúčastnili bojových akcií v zóne ATO sa do Ruska nedostanú a ostanú na čiernom spise .
Američania počas II. svetovej vojny uzavreli všetko japonské obyvateľstvo žijúce v USA, vrátane žien a detí do koncentračných táborov (nie vyhladzovacích koncentračných táborov) a vypustili ich až po kapitulácii Japonska, podobne sa správali aj Briti počas Búrskych vojen. Po vojne a potrestaní vinníkov môže Rusko svoj prístup zmeniť a Ukrajinci z rodín účastníkov ATO, budú môcť do Ruska cestovať a pracovať v Rusku.
V hre je aj iná možnosť . Už teraz existuje zoznam ukrajinských príslušníkov pôsobiacich v zóne ATO, na ktorých má ruská prokuratúra zálusk. Riešenie je potom úplne jasné. Po prekročení ruskej hranice nastúpi ruská polícia FSB, dotyčný ukrajinský bývalý príslušník ATO bude zatknutý a postavený pred súd. Ak ho súd odsúdi, svoje zločiny proti Donecku a Luhansku si odsedí v ruskom väzení, ak sa mu nebude páčiť, môžu ho odtransportovať na územie Donecka a Luhanska a môže si odsedieť trest v doneckom alebo luhanskom väzení. Pravdepodobne väčšina odsúdených ukrajinských členov ATO dá prednosť ruskému väzeniu.
Takisto sa uvedený spis môže poskytnúť Európe. Aj s obvineniami proti konktértnym osobám, aby európski kolegovia vedeli s kým budú mať česť, pretože už množstvo Ukrajincov z ukrajinského majdanovského raja do Európy utieklo Takže západná polícia bude mať k dispozícii materiály o všetkých nacistoch z ukrajinskej C14, Misanthropic Division, banderovcoch, ktorí sa zúčastnili vraždenia a lúpenia v Širokine, Peskoch, Lisičansku a i. Dnes majú tieto informácie k dispozícii samozrejme príslušníci amerických a západných tajných služieb, ktorí podrobne vedia o všetkom čo sa na Ukrajine deje. Bežná polícia v Európe však takéto informácie nemá. A dosť ťažko sa bude “západným partnerom z tajných služieb” vysvetľovať bežným príslušníkom polície, aby zastavili trestné stíhanie niektorých ukrajinských neonacistov, pretože títo spolupracujú napríklad s americkou tajnou službou.
Čoho sa však s určitosťou všetci príslušníci ATO obávajú najviac je skutočnosť, že ich mená dostanú k dispozícii obyvatelia Donecka a Luhanska. A žiť s vedomím, že v ktorýkoľvek deň po porážke banderovského režimu môže prísť k bývalému príslušníkovi ATO domov otec, ktorému Ukrajinci zabili ženu a dieťa, aby sa pomstil – určite pokoja nepridá.
Je zrejmé, že po porážke kyjevského režimu príde k novému účtovaniu. Už raz sa v rokoch 1945 – 1953 Ukrajina vyčistila od banderovského svinstva a vyčistila sa naozaj dôkladne. Vtedy Ukrajincom pomohli Rusi, teraz si však budú musieť Ukrajinci poradiť sami. Existujúci zoznam účastníkov ATO pomôže normálnym Ukrajincom zorientovať sa – budú presne vedieť na koho si budú musieť dávať pozor, kto je nebezpečný a kto nie, koho potrestať a kto zákony neporušoval
Činy “hrdinov ATO” nebudú nikdy zabudnuté. A už veľmi skoro to začnú “hrdinovia ATO” ľutovať.
Grigorij Ignatov