Bratislava 25. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

V nominácii slovenskej hokejovej reprezentácie na novembrový prípravný turnaj Nemecký pohár figuruje sedem nováčikov – útočníci Juraj Bezúch, Marek Hecl, Boris Sádecký, Michal Krištof, Patrik Lamper, obranca Ladislav Romančík a brankár Patrik Rybár. Generálny manažér slovenských hokejových reprezentácií Miroslav Šatan a tréner A-tímu Craig Ramsay zverejnili káder v stredu. Turnaj je na programe od 10. do 12. novembra v Augsburgu.
Na snímke zľava Ľubomír Višňovský, ktorý ma dočasne na starosti obrancov, Michal Handzuš, ktorý má dočasne na starosti útočníkov a tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay v prípravnom zápase Česko – Slovensko

Hráči sa ešte pred turnajom zídu na tréningovom kempe v Bratislave. Dvadsaťpäťčlenný výber je mix skúsených starších hráčov a reprezentačných debutantov. Najskúsenejšími sú obranca Ivan Baranka s 82 reprezentačnými štartmi a útočník Marcel Haščák so 72.
Cieľom Slovenskej reprezentácie na Nemeckom Pohári je vyskúšať nových hráčov. “Vždy, keď budeme hrať zápas, bude náš cieľ zvíťaziť a dať zo seba to najlepšie. Chceme však samozrejme vyskúšať aj nových, mladých hráčov. Máme v kádri chlapcov zo slovenskej, českej ligy aj z KHL. Chceme, aby všetci hrali, aby sme pokračovali v zavádzaní nového systému hry a ako hovorím stále, chceme hrať tvrdo, rýchlo, držať puk na hokejkách a pekne súperom sťažiť hru,” povedal na stránke SZĽH Ramsay.
V kádri je trinásť hráčov z českej extraligy, osmička z Tipsport ligy a štyria z KHL – útočníci Boris Sádecký a Marek Hecl z HC Slovan Bratislava a obrancovia Michal Čajkovský z HC Avtomobilist Jekaterinburg a Marek Ďaloga z Červenej hviezdy Kchun-lun.

Nominácia SR “A” na tréningový kemp v Bratislave (7. – 8. 11. 2017) a Nemecký Pohár 2017 (10. – 12. 11. 2017):
brankári: Ján Laco (Piráti Chomutov/ČR), Marek Čiliak (HC Kometa Brno/ČR), Patrik Rybár (HK Hradec Králové/ČR)
obrancovia: Ladislav Romančík (HK Dukla Trenčín), Peter Čerešňák (HC Škoda Plzeň/ČR), Martin Gernát (HC Sparta Praha/ČR), Michal Čajkovský (HC Avtomobilist Jekaterinburg/Rus., KHL), Juraj Mikuš (HC Sparta Praha/ČR), Marek Ďaloga (Červená hviezda Kchun-lun/Čína, KHL), Ivan Baranka (HC Vítkovice Ridera/ČR), Juraj Valach (Piráti Chomutov/ČR)
útočníci: Marcel Haščák (Kometa Brno/ČR), Martin Bakoš (Bílí Tygři Liberec/ČR), Lukáš Cingel (HK Hradec Králové/ČR), Radoslav Tybor (HC Vítkovice Ridera/ČR), Tomáš Marcinko (HC Oceláři Třinec/ČR), Peter Ölvecký (HK Dukla Trenčín), Miloš Bubela (HC’05 Banská Bystrica), Patrik Lamper (HC’05 Banská Bystrica), Michal Krištof (HK Nitra), Matej Paulovič (HK Nitra), Matúš Sukeľ (MHk 32 Liptovský Mikuláš), Boris Sádecký (HC Slovan Bratislava/KHL), Marek Hecl (HC Slovan Bratislava/KHL), Juraj Bezúch (HK Dukla Trenčín)
realizačný tím: generálny manažér Miroslav Šatan, hlavný tréner Craig Ramsay, asistent trénera Vladimír Országh, asistent trénera Michal Handzuš, tréner brankárov Ján Lašák, kondičný tréner Róbert Bereš, videoanalytik Igor Andrejkovič, lekár Peter Csörgö, fyzioterapeut Viktor Fábik, fyzioterapeut Andrej Foltýn, výstrojový manažér Rastislav Ladecký, výstrojový manažér Juraj Stopka