Na Národné stretnutie mládeže P18 v Prešove sa bude dať prihlásiť od 18. januára

Bratislava 18. novembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Peter Basala)

Na Národné stretnutie mládeže P18, ktoré sa uskutoční koncom júla 2018 v Prešove, sa bude dať oficiálne prihlásiť od 18. januára. Oznámil to tajomník Rady pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska (KBS) Ondrej Chrvala. 
Ilustračné foto

Prihlásiť sa bude dať vyplnením formulára na oficiálnej stránke www.narodnestretnutiemladeze.sk. Z organizačných dôvodov bude prihlasovanie prostredníctvom internetu možné do 1. júla 2018. Po tomto dátume sa bude dať prihlásiť už len na mieste, ale bez možnosti získať ubytovanie a stravu. P18 nadväzuje na podujatie R13 v Ružomberku a P15 v Poprade, ktoré privítalo niekoľko tisíc mladých ľudí z celého Slovenska i zahraničia. “Teším sa, že počas Týždňa cirkvi pre mládež môžeme všetkým mladým oznámiť, kedy sa začne oficiálne prihlasovanie na Národné stretnutie mládeže P18 v Prešove. Začneme symbolicky 18. januára 2018. Ponúkneme prihlasovanie pre účastníkov i dobrovoľníkov,” povedal Chrvala.
Národné stretnutie mládeže sa v podobných rozmeroch koná po tretí raz. Historicky prvé sa uskutočnilo v Ružomberku. Pod Čebrať prišlo v roku 2013 niekoľko tisíc mladých ľudí. Na podujatie priniesli organizátori do srdca Liptova kus Brazílie. Druhé podobné podujatie sa konalo v roku 2015 v Poprade. Trojdňový program bol zameraný na odkrývanie pokladov. Obsahoval desiatky umeleckých čísiel pripravených špeciálne na mieru, ale aj netradičné slávenia a modlitby. Pod Tatry prišlo okolo 4000 mladých ľudí.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.