Peking 25. októbra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Hassan Ammar)
 
Pre Ázijsko-pacifický región je dnes príznačná politická a ekonomická stabilita, avšak ani tu sa to nezaobišlo bez teroristickej hrozby

Ilustračné foto

Dnes sem prechádzajú bojovníci vytláčaní zo Sýrie a Iraku, vyhlásil zástupca ruského ministra obrany Alexander Fomin v stredajšom prejave na 8. xiangshanskom medzinárodnom bezpečnostnom fóre v Pekingu.
“Ázijsko-pacifický región je dnes jedným z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich svetových centier s nemajúcim obdoby integračným procesom. Avšak nehľadiac na relatívnu finančne-ekonomickú a politickú stabilitu, aj naďalej naráža na vážne výzvy a hrozby,” povedal Fomin.
“V tomto prosperujúcom regióne dochádza aj naďalej k veľkým živelným pohromám a prírodným katastrofám, ktoré si vyžadujú mimoriadnu reakciu,” povedal.
“Tento región neminul ani problém svetového terorizmu, môžeme dnes pozorovať trend pomalého šírenia teroristickej hrozby, prechodu bojovníkov vytlačených z takzvaných ohnísk, predovšetkým zo Sýrie a Iraku,” vyhlásil Fomin.
 
Príspevok Na ministerstve obrany Ruska vysvetlili, kam prechádzajú bojovníci zo Sýrie a Iraku zobrazený najskôr Hlavné správy.