Na kúpalisku vo Vyhniach sa topilo 7-ročné dievčatko, skončilo v nemocnici v bezvedomí

Vyhne 17. júla 2018 (HSP/Foto:TASR-František Iván)
 
Včerajšia nešťastná udalosť na kúpalisku vo Vyhniach neďaleko Žiaru nad Hronom pripomenula, že počas letných prázdnin číhajú na deti nie len dobrodružstvá, ale aj nebezpečenstvá. Po hre dvoch malých sestier vo veku 5 a 7 rokov mimo pozornosti rodičov skončila staršia z nich vo vážnom stave v nemocnici v Banskej Bystrici. O prípade informovala televízia Joj.

Ilustračné foto

Svedkovia pre TV Joj uviedli, že mladšia zo sestier vyliezla na ramená tej staršej a takto zišli po schodíkoch do vody. “Dievčatá odbehli, zrejme sa stratili z dohľadu rodičov, mladšia vyliezla na chrbát staršej, potlačila ju do vody a pritopila sa,” opisuje udalosti starosta obce, Vladimír Bevelaqua.
Dievča sa topilo len niekoľko sekúnd, keďže rýchlo jej pomohlo iné 11-ročné dievča. Na kúpalisku pri bazénoch bolo v tom čase 7 plavčíkov, okamžite začali s resuscitáciou. “Vďaka dievčine, ktorá bola duchaprítomná a vytiahla 7-ročné dievča von a hneď sa robilo oživovanie, čo sa aj podarilo,” doplnil starosta.
Na miesto boli privolaní leteckí záchranári, ktorí malú pacientku previezli do detskej fakultnej nemocnice v Banskej Bystrici. “Keď bola k nám privezená, bola v bezvedomí, pokračovali sme ďalej v resuscitačnej starostlivosti, aktuálne je uvedená do umelého spánku, v tomto umelom spánku bude minimálne ešte do zajtra, potom ju začneme postupne zobúdzať a uvidíme, ako sa bude mať,” informoval Oliver Petrík z Detskej fakultnej nemocnici Banská Bystrica.
Okolnosti nešťastia bude teraz preverovať aj polícia. K dispozícii majú aj kamerové záznamy, ktoré celý priebeh incidentu zachytili.
 
Príspevok Na kúpalisku vo Vyhniach sa topilo 7-ročné dievčatko, skončilo v nemocnici v bezvedomí zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)