Sevastopoľ 21. marca 2020 (HSP/Foto: Screenshot Nyhetsbanken)

Tradičná motorkárska jazda členov klubu Noční vlci a ich partnerov a prívržencov sa na Kryme uskutočnila pri príležitosti šiesteho výročia návratu polostrova do zostavy Ruska. Na tejto jazde sa zúčastnilo vyše 500 motorkárov, ku ktorým sa pripojili aj desiatky áut. Do Simferopoľu, kde sa začala motorkárska jazda, prišli motorkári zo všetkých kútov Ruska a aj napriek pandémie koronavírusu, aj zo zahraničia

motorkárska jazda Nočných vlkov

Kolóna štartovala na centrálnom námestí hlavného mesta Krymu – Simferopoľu a potom namierila do mesta ruskej vojenskej slávy – Sevastopoľu.

Po ceste sa k nej pripájali motorkári z rôznych miest a obcí a postupne sa kolóna roztiahla na pár kilometrov. Približne na polceste sa stretli dve kolóny – hlavná a taká menšia: tvorili ju motorkári zo Sevastopoľu, ktorí prišli,  aby stretli kolegov z celého Ruska a „odprevadili“ ich do svojho rodného mesta. Po krátkej prestávke dve kolóny sa spojili do jednej a pokračovali v spoločnej ceste do Sevastopoľu.

[embedded content]

[embedded content]

Po ceste a v uliciach Sevastopoľu vodiči okoloidúcich áut a obyvatelia mesta na chodníkoch trúbením a mávaním pozdravovali účastníkov motorkárskej jazdy, mnohí si tieto momenty nahrávali na smartfóny a telefóny.

Organizátori jazdy pre médiá pripomenuli, že motorkári takto slávnostne pripomínajú na krymské výročie návratu polostrova do zostavy Ruska už po tretí raz. Vysvetlili, že zatiaľ sa všetko robí na dobrovoľnom základe. Na budúci rok však mienia požiadať o finančnú pomoc sponzorov, aby slávnosti mali ešte väčšiu „fazónu“…

Kolóna finišovala v okolí kopca Gasfort, kde sa tradične uskutočnil hlavný program slávností. Prítomných a obyvateľov celého Ruska ako aj všetkých priateľov v zahraničí pozdravil prezident klubu Noční vlci Alexander „Chirurg“ Zaldostanov. Pripomenul, že návrat Krymu domov – do Ruska bol historickou udalosťou a bolo to triumfom spravodlivosti, keď ruské územie sa znova stalo ruským.

Počas celého dňa sa konala výstava vojenskej techniky a fotografií Krymskej jari. Uskutočnil sa rockový koncert a vystúpenia mnohých umelcov. Vyvrcholením slávností bolo tradičné bajk-šou, na ktorom mnohí motorkári predviedli svoje majstrovstvo.

Eugen Rusnák

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj