Simferopol 4. februára 2018 (TASR/HSP/Foto: Krymský most)

Poslanci krajinských parlamentov za pravicovú stranu Alternatívna pre Nemecko (AfD) pricestovali v sobotu do mesta Simferopol na Krymskom polostrove, kde chcú s miestnymi zákonodarcami diskutovať o možnostiach zrušenia sankcií uvalených na Rusko a uznania tohto územia za ruské
Krymský most

Informovala o tom agentúra Interfax. Citovala tiež vyhlásenie predsedu autonómnej samosprávy etnických Nemcov, Jurija Gempeľa, podľa ktorého je záujem o rozvoj obchodných vzťahov medzi Nemeckom a Krymom.
Gempeľ, ktorý je aj poslancom krymského parlamentu, spresnil, že na Krym pricestovala z Nemecka deväťčlenná delegácia pozostávajúca z poslancov krajinských parlamentov Berlína, Brandenburska a Severného Porýnia-Vestfálska. Ich návšteva potrvá do 9. februára.
Gempeľ pre Interfax uviedol, že návšteva nemeckých regionálnych poslancov je pre Krym veľmi dôležitá a vyjadril presvedčenie, že už na jeseň tohto roku by na polostrov mohli zavítať aj poslanci nemeckého Spolkového snemu zvolení za AfD.
Na základe výsledkov parlamentných volieb, ktoré sa v Nemecku konali v septembri 2017, vytvorila AfD tretiu najväčšiu frakciu.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.