Simferopoľ 15. augusta 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Pavel Golovkin)
 
Na Slovensku jednu vlnu hystérie nasleduje ďalšia. Noční vlci si vytvorili brloh v Dolnej Krupej, „uniesli sme“ Vietnamca, Marček so slovenskou delegáciou bol na Kryme… Slniečkári a mainstream bijú na poplach: strach a hrôza, kriminál, všetkých zakázať, vinníkov poslať do basy! Ale inde v podobných prípadoch hystériu nevyvolávajú…

Na snímke žena venčí svojich dvoch psov na kopci v krymskom Simferopole

Čo, napríklad, s tým Marčekom? Bol na Kryme! No a? Máme v slovenskej Ústave nejakú zmienku o tom, kam Slováci môžu cestovať a kam nemôžu? Porušil Marček a spol. Ústavu alebo nejaké slovenské zákazy? To, že sa to nepáči mainstreamu a slniečkárom, je to výlučne ich vec. Je to svetový kriminál? Zdá sa, že hystériu vyvolávajú iba na Slovensku a nikde inde.
Napríklad, ten Krym… Po Čechoch a Slovákoch tam zavítali delegácie z Nemecka a Japonska. 11. augusta na Krym pricestovala japonská delegácia na čele s predsedom japonskej nacionalistickej ultrapravicovej strany Issuikai (založená v r. 1972 Kimurom Mitsuhirom). Celkom oficiálne sa stretla s vedením krymského mesta Jalta, na pozvanie ktorého japonskí hostia pricestovali, a s viacerými inými krymskými činiteľmi. Navyše, japonskí hudobníci, ktorí prišli s delegáciou, vystúpili na koncerte venovanom Dňu mesta Jalta. Bude v tejto súvislosti v Japonsku rozruch, krik v médiách, vyšetrovanie tajnými službami?
Následne včera na Krym prišla delegácia japonských investorov a predstaviteľov Ľavicovej strany na čele s predsedom tejto frakcie v meste Quakenbrück Andreasom Maurerom. Nemeckí investori sa zaujímajú o možnosti rozvoja stavebného a turistického biznisu na Kryme. Začnú týchto ľudí prenasledovať a prepierať v médiách v Nemecku?
Asi niektorí naši politici, „experti“ a novinári chcú byť pápežskejší ako pápež samotný. Šíria rusofóbnu hystériu a presviedčajú slovenskú verejnosť, že je to tak na celom svete. Ale v skutočnosti to vôbec nie je tak a takzvaní „západniari“ veselo cestujú na Krym a mienia tam rozvíjať obchodné a priateľské vzťahy s RUSKÝM polostrovom.
A nik ich doma nenaháňa, neprenasleduje, nevyhráža sa sankciami, neposiela do basy. Ozaj chcú naši slniečkári a mainstream byť špecifickými slovenskými „súperpápežmi“? To môžu, je to ich vec, máme slobodu názoru, ale nech nechajú na pokoji drvivú väčšinu obyvateľstva Slovenska, ktorá, na rozdiel od nich, má dostatok rozumu a vie, kde je sever (a teda aj východ, aj západ)…
Eugen Rusnák
 
Príspevok Na Krym prišli delegácie z Nemecka a Japonska. Bude v týchto krajinách v súvislosti s touto návštevou podobná hystéria, ako je na Slovensku? zobrazený najskôr Hlavné správy.