Wolgast 8. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:screenshot You Tube)

O ďalšom incidente, pri ktorom odporcovia nemeckej kancelárky Angely Merkelovej hádzali tentoraz na jej motorové vozidlo paradajky, informovalo dnes internetové vydanie najčítanejšieho nemeckého denníka Bild.
Na snímke z videa auto kancelárky Angely Merkelovej

Podľa správy privítali volebnú líderku Kresťanskodemokratickej únie (CDU) a úradujúcu šéfku spolkovej vlády v Berlíne pri príchode na večerné predvolebné podujatie vo Wolgaste v spolkovej krajine Meklenbursko-Predpomoransko dnes pravicoví demonštranti piskotom a bučaním. Z davu asi 150 kancelárkiných odporcov smerovali podľa polície do jej vozidla paradajky.
Opakovane sa pred miestnou halou, v ktorej mala Merkelová vystúpiť s prejavom, ozývali pokriky ako “Zmizni!” z úst jej kritikov vrátane stúpencov neonacistickej Národnodemokratickej strany Nemecka (NPD) a euroskeptickej Alternatívy pre Nemecko (AfD).
Wolgast, mesto s viac ako 12.000 obyvateľmi, leží vo volebnom obvode, v ktorom AfD už pri krajinských voľbách získala tri mandáty a v ktorom táto opozičná strana očakáva veľmi dobrý výsledok aj v blížiacich sa parlamentných voľbách.
Už pred troma dňami došlo k pokusu o zasiahnutie Merkelovej paradajkami na jej predvolebnom mítingu v univerzitnom meste Heidelberg v spolkovej krajine Bádensko-Württembersko. Tam na ňu prítomní hodili dve paradajky, ktoré však kancelárku naplno nezasiahli. Incident pocítila trocha aj vedľa Merkelovej stojaca moderátorka podujatia Claudia von Brauchitschová, ktorej uvoľnene reagujúca kancelárka duchaprítomne poskytla vreckovku.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.