Na jubilejnom dvadsiatom ročníku Medzinárodného filmového festivalu v Bratislave ocenili aj rusko-kirgizský film

Bratislava 6. decembra 2018 (HSP/Foto: RCVK)
 
Jubilejný, v poradí 20. ročník Medzinárodného filmového festivalu sa v priebehu štyroch dní koval v bratislavských kinách Lumière a Mladosť. Ako sa na jubilanta patrí, organizátori uviedli výnimočné filmy z celého sveta. Medzinárodný filmový festival ponúkol atraktívne programové sekcie, v rámci ktorých divákom predstavili kvalitnú svetovú filmovú tvorbu

Na snímke Pavel Lysitsin

Súťažné filmy posudzovala medzinárodná porota, ktorá udelila Cenu za najlepší mužský herecký výkon, známemu hercovi ASETOVI IMANGALIEVOVI za stvárnenie hlavnej postavy v rusko–kirgizskom filme ,,Sulejmanov vrch“, režisérky Jelizavety Stishovej.
Na slávnostnom večere odovzdávania ocenení prevzal uvedenú cenu – na základe pozvania organizátorov festivalu – v mene tvorcov úspešného filmu, Pavel Lysitsin, riaditeľ Ruského centra vedy a kultúry v Bratislave.
Medzinárodný filmový festival / MFF/ Bratislava je najvýznamnejším a najväčším medzinárodným filmovým podujatím v hlavnom meste a v kalendári jeho kľúčových kultúrnych podujatí má svoje pevné miesto.

Na snímke ocenenie

MFF Bratislava vznikol v roku 1999 a každoročne vytvára priestor pre stretnutia širokej diváckej verejnosti, kinofilov a filmových profesionálov zo Slovenska i zahraničia. Od svojho vzniku rozvíja identitu festivalu mladého filmu – podujatia s ambíciou objavovať nové mená súčasnej kinematografie, ktoré sú na najlepšej ceste stať sa jej budúcimi hviezdami.
Príspevok Na jubilejnom dvadsiatom ročníku Medzinárodného filmového festivalu v Bratislave ocenili aj rusko-kirgizský film zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)