New York 13. septembra 2018 (HSP/Foto: Screenshot YouTube)
 
Strana z Biblie bola akoby vrastená do kusa železobetónu na mieste “Ground Zero” po teroristickom útoku 11. septembra 2001 

Úlomok ocele z trosiek mrakodrapov Svetového obchodného centra zničených teroristickými útokmi 11. septembra 2001

Ground Zero už dnes vyzerá ináč, ale v marci 2002 tu ešte vždy upratovali trosky po zničených budovách Svetového obchodného centra.
Ako píše UCatholic, vtedy istý hasič našiel na mieste bývalej južnej budovy fragment ocele, do ktorej bol vtlačený pozostatok z Biblie. Vynímala sa jedna stránka obsahujúca 5. kapitolu z Evanjelia podľa sv. Matúša, kde pozornosť upútali 38. – 44. verše z dôležitej Ježišovej reči na vrchu:
Mt 5, 38-44:
Počuli ste, že bolo povedané: Oko za oko a zub za zub. No ja vám hovorím: Neodporujte zlému. Ak ťa niekto udrie po pravom líci, nadstav mu aj druhé. Tomu, kto sa chce s tebou súdiť a vziať ti šaty, nechaj aj plášť. A keď ťa bude niekto nútiť, aby si s ním išiel jednu míľu, choď s ním dve. Tomu, kto ťa prosí, daj, a neodvracaj sa od toho, kto si chce od teba niečo požičať. Počuli ste, že bolo povedané: »Milovať budeš svojho blížneho a nenávidieť svojho nepriateľa.« Ale ja vám hovorím: Milujte svojich nepriateľov a modlite sa za tých, čo vás prenasledujú”.
Hasič ihneď zavolal na fotografa, ktorý sa stal nablízku, aby tento odkaz zvečnil. Bol ním Joel Meyerowitz, ktorý teraz žije v Taliansku, ale vtedy strávil deväť mesiacov v troskách miesta nazvaného Ground Zero. “Táto rozdrvená, spálenina a troska pokrytá Bibliou prišla ku mne z milujúcich rúk hasiča,” napísal neskôr v e-maile.

Meyerowitz si tento nezvyčajný úlomok z Ground Zero osobitne opatruje vo svojej pracovni. Preňho to nie je len kúsok ocele, ale významný odkaz pre budúcnosť.
“S úžasom som si pri prezeraní stránky, kde bola otvorená Biblia, uvedomil, že biblické posolstvo prežíva naskrz časovými obdobiami,” povedal, “a v každom veku interpretujeme jeho učenie ako čerstvé vzhľadom na konkrétnu dobu.”
 
Príspevok Na jednej z trosiek po páde dvojičiek bola priškvarená stránka z Biblie. Silný odkaz Amerike zobrazený najskôr Hlavné správy.