Partizánske 8. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR)

Na Horskej ulici na sídlisku Šípok v Partizánskom od začiatku tohto mesiaca už dodávky nezaparkujú. K obmedzeniu pristúpila samospráva mesta po súhlase výboru mestskej časti a štátnej polície na základe požiadaviek obyvateľov
Biela dodávka, ktorá preváža trosky lietadla pravdepodobne pochádzajúce z nezvestného Boeingu 777.

Ilustračné foto
“Partizánske obmedzilo parkovanie motorových vozidiel s dĺžkou presahujúcou 5,3 metra. Ide o Horskú ulicu, ktorá je najexponovanejšia z hľadiska problematiky statickej dopravy alebo státia. Na môj pokyn mestská polícia do konca júla, prvý týždeň opatrenia, len dávala upozornenia s tým, že od minulého týždňa už môže dávať pokuty,” ozrejmil pre TASR primátor Jozef Božik.
Na Horskej ulici podľa neho parkuje okolo 20 takýchto vozidiel. “Dodávky využívajú na podnikateľské účely, to znamená, že by sa mali presúvať na miesta, kde má podnikateľ sídlo firmy, a tým aj kúpené miesto,” podotkol.
Samospráva Partizánskeho sa aplikáciou obmedzenia inšpirovala Prievidzou i Zvolenom, kde obdobné opatrenie už zaviedli. “Pokiaľ bude takáto požiadavka na ostatných sídliskách a bude súhlas štátnej polície a výborov mestských častí, mesto je pripravené aplikovať tento projekt na každom jednom sídlisku,” avizoval Božik.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.