Ilustračné foto. Foto: TASR – Colný úrad Michalovce

Partizánske 8. augusta (TASR) – Na Horskej ulici na sídlisku Šípok v Partizánskom od začiatku tohto mesiaca už dodávky nezaparkujú. K obmedzeniu pristúpila samospráva mesta po súhlase výboru mestskej časti a štátnej polície na základe požiadaviek obyvateľov.

„Partizánske obmedzilo parkovanie motorových vozidiel s dĺžkou presahujúcou 5,3 metra. Ide o Horskú ulicu, ktorá je najexponovanejšia z hľadiska problematiky statickej dopravy alebo státia. Na môj pokyn mestská polícia do konca júla, prvý týždeň opatrenia, len dávala upozornenia s tým, že od minulého týždňa už môže dávať pokuty,“ ozrejmil pre TASR primátor Jozef Božik.

Na Horskej ulici podľa neho parkuje okolo 20 takýchto vozidiel. „Dodávky využívajú na podnikateľské účely, to znamená, že by sa mali presúvať na miesta, kde má podnikateľ sídlo firmy, a tým aj kúpené miesto,“ podotkol.

Samospráva Partizánskeho sa aplikáciou obmedzenia inšpirovala Prievidzou i Zvolenom, kde obdobné opatrenie už zaviedli. „Pokiaľ bude takáto požiadavka na ostatných sídliskách a bude súhlas štátnej polície a výborov mestských častí, mesto je pripravené aplikovať tento projekt na každom jednom sídlisku,“ avizoval Božik.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR