Bratislava 22. novembra 2017 (TASR/HSP/Foto: tkkbs)

Na evanjelizačné podujatie Godzone tour, ktoré sa konalo v rámci Týždňa Cirkvi pre mládež v piatich slovenských mestách a v Prahe, prišlo 22.378 ľudí. Ide doteraz o najvyššiu návštevnosť. TASR o tom informovala jedna z organizátorov podujatia Ivana Šalgová
Godzone s názvom Generácia KIOBK: Nový level. Ilustračné foto

“Som rád, že na Godzone tour prišli tisícky mladých ľudí. Myslím si, že sa nám podarilo vytvoriť kvalitnú hudobnú produkciu a zároveň ukázať mladým ľuďom nový rozmer života viery,” zhodnotil riaditeľ projektu Július Slovák.
Tento rok pripravili organizátori celý program v téme Odhodlaní zmeniť svet. “Verím, že prišiel čas, kedy sa mladí ľudia môžu postaviť strachu, nezáujmu či apatii. Naším cieľom je povzbudiť túto generáciu a prebudiť v mladých ľuďoch odhodlanie meniť svet okolo seba. Každý z nás sa môže stať svetlom, ktoré bude svietiť uprostred problémov a beznádeje,” povedal o posolstve podujatia.
Dobrovoľníci sa pred večernými koncertmi zapojili do viacerých aktivít. Pomáhali napríklad s prípravou potravinových balíčkov pre sociálne slabšie rodiny či venovali sa seniorom. V rámci sprievodného programu pripravili 25 výchovných koncertov na základných a stredných školách. “Na Godzone tour nám nejde len o program, svetlá a chvíľkový efekt. Chceme ľuďom ukázať, že naozaj túžime vystúpiť zo zóny komfortu a meniť svet vôkol nás. Preto sme sa rozhodli slúžiť ľuďom, ktorí to naozaj potrebujú,” povedala koordinátorka dobročinnej aktivity Tereza Prielomková.
Godzone je katolícky projekt, ktorý vznikol v roku 2010. Vo svojej činnosti sa venuje najmä mladým ľuďom na Slovensku i v Českej republike prostredníctvom animátorskej školy, misijných výjazdov a konferencií. Projekt zastrešuje Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.