Toulouse 28. marca 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Peter Dejong)
 

Francúzska polícia zahájila vyšetrovanie potom, čo sa na juhu krajiny objavili neobvyklé dopravné značky. Informáciu zverejnil The Local

Ilustračné foto

Na príjazdových cestách vo viacerých miestách neznámi páchatelia postavili tabuľky s nápisom „Nie džihádistom.” Štylizovali ich ako obyčajné značky vyznačujúce hranicu územia obce.
Podľa zverejnených informácií bolo minimálne sedem takých tabuliek pri vjazde do Toulouse. Značky boli čoskoro odstránené a predané polícii. Ochrancovia poriadku teraz analyzujú záznamy z videokamier, aby zistili páchateľov a ich motiváciu. Podľa niektorých údajov stojí za akciou krajne pravicová skupina Generation Identitaire, ktorá už skôr prejavovala protiislámskú činnosť v regióne.

 
Útok vo Francúzsku

​Dňa 23. marca na juhu Francúzska 25 ročný občan Maroka Redouane Lakdim uskutočnil sériu prepadnutí, kde obeťami boli štyria ľudia. Zranil vodiča a zavraždil jeho spolujazdca kvôli autu a potom napadol skupinu neozbrojených členov zvláštnej jednotky počas ich kondičného behu.
Potom mladý muž, ktorý sa predstavil ako súpenec teroristickej skupiny Islamský štát (zakázaná v RF) prepadol supermarket, zavraždil jedného zamestnanca a návštevníka. Ďalšou obeťou sa stal policajný plukovník Arnaud Beltrame, ktorý ponúkol seba výmenou za posledného rukojemníka. Lakdim bol zastrelený počas útoku na budovu.
 

Príspevok Na francúzskych cestách sa objavili značky zakazujúce džihádistov zobrazený najskôr Hlavné správy.