Manila 1. apríla 2019 (TASR/HSP/Foto:wikimedia)
 
Dvoch moslimských militantov, ktorí mali pri sebe zbrane, výbušniny a čierne vlajky podobné vlajkám Islamského štátu (IS), zadržala filipínska polícia v meste Baggao v provincii Cagayan na severe najväčšieho filipínskeho ostrova Luzon. Informovala o tom v pondelok agentúra AP

Ilustračné foto

Dvojicu militantov – menom Altero Bello a Greg Bello – zadržali v severnej provincii Filipín, ktorá leží ďaleko od tradičných bášt moslimských militantov na juhu krajiny.
Podľa informácií polície boli títo dvaja muži – ako píše AP – členmi džihádistickej, na Islamský štát napojenej skupiny Syuful Khilafa Fi Luzon. Tá vznikla v roku 2016 a doteraz sa nepodieľala na žiadnom násilnom útoku v tomto prevažne rímskokatolíckom regióne.
Šéf národnej polície Oscar Albayalde v pondelok povedal, že minulotýždňové zatknutie dvoch militantov nie je dôkazom toho, že militanti napojení na IS rozširujú svoje pôsobenie ďaleko za hranice ich tradične ovládaných južných oblastí.
 
Príspevok Na Filipínach zatkli militantov s vlajkami podobnými zástave Islamského štátu zobrazený najskôr Hlavné správy.